Preses relīzes

Kalnu Karabaha, Abhāzija, Piedņestra – pēc pilsoņu kariem, kas sekoja Padomju Savienības sabrukumam, katrs no šiem reģioniem dzīvo zem neatrisinātu konfliktu sloga. Atvērtajā lekcijā  Bastardu republikas: ceļojums uz dīvainām vietām, kuras tehniski neeksistē, Ziemeļvērmontas Universitātes (ASV) žurnālistikas profesors Tairons Šavs (Tyrone Shaw) Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) stāstīs par pieredzēto starptautiskās sabiedrības neatzītajās vietās. Lekcija atvērta visiem interesentiem un norisināsies 10. aprīlī no plkst. 16.00 līdz 17.00 1. auditorijā RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16.

Profesora Šava pieredzētais šajos reģionos apkopots pērn izdotajā grāmatā Bastard Republic: Encounters Along the Tattered Edge of Fallen Empire. Autors grāmatu balstījis savā pieredzē, kuru aprakstot, veiksmīgi apvienojis memuāru, reportāžas, vēsturiska apskata un ceļojumu apraksta elementus.

Tairons Šavs RSU viesojas jau ceturto reizi. Iepriekš sociologs un bijušais mediju praktiķis vadījis seminārus Komunikācijas fakultātes studentiem, kā arī uzstājies ar publiskām vieslekcijām par tādām tēmām kā mediju īpašumtiesību koncentrēšanās, ASV mediju sistēma un mediju loma ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas laikā. Ziemeļvērmontas Universitātē profesora Šava pārziņā ir komunikācijas un mediju programma.

Interesenti laipni aicināti pievienoties RSU studentiem un citiem klausītājiem 1. auditorijā RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16. Lekcijas sākums 16.00.

Papildu informācijai