Preses relīzes

Labdien!

Ekonomiskie amerikāņu kalniņi, ko piedzīvojām 2008.–2010. gadā, skāra vairākumu iedzīvotāju – to aptaujā atzinuši 80 % respondentu. Kāpēc tā vietā, lai problēmas risinātu mijiedarbībā ar līdzpilsoņiem, dibinātu interešu un savstarpējās palīdzības organizācijas, Latvijas iedzīvotāju izplatītākā krīzes risināšanas taktika bija paļaušanās uz personiskajiem resursiem, bēgšana no realitātes sociālajos medijos, kā arī emigrācija uz Rietumeiropu? No 2013. līdz 2015. gadam īstenojot pētījumu "Krīzes pārvarēšana Latvijā: ekonomiskie, sociālie un komunikācijas aspekti", Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki radījuši kolektīvo monogrāfiju prof. Sergeja Kruka redakcijā "Ekonomiskā krīze Latvijā: veiksmes stāsta pēcgarša". Ielūdzam jūs uz grāmatas atvēršanu un diskusiju, kas notiks 9. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 15.30 RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16.

Krīzes pārvarēšana politiski popularizēta kā veiksmes stāsts. Vai tā tāda bijusi arī no vienkāršā iedzīvotāja skatpunkta? Sociālantropologa Klāva Sedlenieka vadītā diskusijā to skaidros:

• Ivars Godmanis, bijušais Latvijas Ministru prezidents;
  • Taņa Lāce, RSU Komunikācijas fakultātes dekāne;
  • prof. Inna Dovladbekova, RSU Eiropas studiju fakultātes Reģionālās ekonomikas un biznesa katedras vadītāja;
  • prof. Juris Rozenvalds, LU Sociālo zinātņu fakultātes dekāns;
  • Sanita Vasiļjeva, RSU socioloģijas doktorante;
  • Diāna Kalniņa, sociālo pētījumu eksperte.

Pēc pasākuma oficiālās daļas aicinām viesus uz domu apmaiņu neformālā gaisotnē, baudot uzkodas ar atmiņām par krīzes laika ēdienkarti. Iepriekš reģistrējoties, ikviens interesents varēs saņemt jaunatvērtās grāmatas eksemplāru.

ielugums-krizes-pecgarsa.jpg

Papildu informācijai: