Preses relīzes

Piektdien, 22. aprīlī, un sestdien, 23. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā pirmo reizi norisināsies Latvijas Skolēnu zinātniskās konferences veselības zinātnes sekcija, kurā izcilākie skolēni no visas Latvijas prezentēs 23 labākos pētījumus veselības nozarē, saņemot vērtējumu un padomus no vadošajiem medicīnas jomas profesionāļiem valstī.

Skolēnu darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs RSU mācībspēki no vairākām fakultātēm – vadošie ārsti un veselības jomas pārstāvji Latvijā. Zinātniski pētnieciskos darbus prezentēs 10., 11. un 12. klašu skolēni no 23 Latvijas vispārizglītojošajām skolām. Veselības zinātnes sekcijas skolēnu darbi tiks eksponēti stendos, un darbu autori referātu sesijas laikā sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem. Pētījumi, kuri tiks prezentēti veselības zinātnes sekcijā, iepriekš jau izturējuši sīvu atlasi skolas, pilsētas un novada mērogā.

Rīgas Stradiņa universitāte šogad arī pirmo gadu piedāvāja skolēniem konsultācijas zinātniski pētniecisko darbu izstrādē. Ikvienam skolēnam bija iespēja pieteikties konsultācijai pie RSU mācībspēkiem vai vecāko kursu studentiem, kuri labprāt palīdzēja ar teorētiskajām zināšanām, jaunākajiem jomas pētījumiem un padomiem. Tāpat daudzi darbu autori izmantoja iespēju izstrādāt zinātniski pētnieciskā darba praktisko daļu RSU mācību laboratorijās un bibliotēkā. RSU noteikti turpinās atbalstīt skolēnu zinātnisko darbību, kas jauniešiem palīdz labāk sagatavoties tālākajai akadēmiskajai izglītībai un nākotnē papildināt pētnieku rindas.

Veselības zinātnes sekcijas pirmo trīs vietu ieguvēju apbalvošana no RSU puses notiks sestdien, 23. aprīlī, pulksten 16.00. Papildus visiem veselības zinātnes sekcijas dalībniekiem būs iespēja doties ekskursijā pa RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru (Anniņmuižas bulvārī 26a) un iepazīties ar vienu no mūsdienīgākajiem simulācijas centriem Baltijas valstīs, kur studenti apgūst pirmās klīniskās prasmes, izmantojot dažādus manekenus un simulācijas ierīces.

Latvijas 40. Skolēnu zinātnisko konferenci jau vairākus gadu desmitus organizē Valsts izglītības satura centrs. Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības mērķis ir pievērst skolēnus akadēmiskajām studijām augstskolā un darbībai zinātnē, kā arī veicināt skolēnu nākamās profesijas izvēli. Pētnieciskos darbus izstrādā vecāko klašu skolēni, un ik gadu valsts skolēnu zinātniskajai konferencei tiek pieteikti ap 400 darbu. Latvijas 40. Skolēnu zinātniskās konferences darbi tiks apkopoti piecās sekcijās: veselības, fizikas, ķīmijas, bioloģijas un inženierzinātņu, kuras vienlaicīgi norisināsies vairākās Latvijas augstskolās.

Papildu informācijai: