Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pēc ziemas uzņemšanas studijas sākuši 356 jaunie studenti, no tiem 215 ārvalstu un 141 vietējais students. Tās laikā pieteikumu skaits no ārvalstu reflektantiem bija vislielākais RSU vēsturē – tika saņemts 451 pieteikums, konkursa kārtībā uzņemot tikai labākos un motivētākos studentus. Pirmo reizi RSU uzņemts students no Jaunzēlandes. Līdz ar to RSU pašlaik studē 1775 ārvalstu studenti, kas ir gandrīz 23 % no visiem RSU studentiem.

2016. gadā studijas ir sākuši 20 valstu studenti gan no Eiropas Savienības, gan ārpus tās robežām – Taivānas, Šrilankas, Singapūras, Indijas, Izraēlas, Jaunzēlandes. Šogad, tāpat kā pērn, vislielākais uzņemto ārvalstu studentu skaits ir no Vācijas, Zviedrijas un Somijas. Joprojām 95 % no visiem RSU ārvalstu studentiem pārstāv Eiropas Savienības valstis.

RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone: "Katru semestri pieaug ārvalstu reflektantu pieteikumu skaits uz RSU studiju programmām angļu valodā. Ir izveidojies nozīmīgs konkurss uz studiju vietām. Pieteikumi rāda, ka ārvalstu reflektanti ir motivēti, ar ļoti labām sekmēm un jau uzkrātu profesionālo pieredzi. Gadu gaitā RSU ir izveidojis starptautiski spēcīgu reputāciju medicīnas un veselības aprūpes izglītības jomā gan Eiropā, gan ārpus tās. Ārvalstu studenti ienes RSU un Rīgā pasaules elpu, padarot apkārtējo vidi dinamisku un dažādu."

"Tas ir pārsteidzoši, cik multikulturāla ir studiju vide RSU medicīnas un zobārstniecības programmās un no cik daudz un dažādām valstīm šeit ir iestājušies studenti. Ikviens ir laipns un atvērts, mēs varam mācīties cits no cita un iepazīt visdažādākos cilvēkus – gluži kā lielā, draudzīgā ģimenē," uzsver medicīnas students no Vācijas Lukass Bekers (Lukas Beckers), kurš nule kā sācis studijas RSU.

Līdzīgos iespaidos dalās jaunā studente Marija Amadu-Gonsālveša (Maria Amado Goncalves) no Portugāles: "Mani pirmie iespaidi par RSU ir ļoti labi. Vide ir atvērta, un docētāji ir laipni. Kopumā man ir pozitīvi iespaidi par universitāti. Es ceru, ka tie arī tādi saglabāsies turpmāk!"

Ziemas uzņemšanā ārvalstu studenti studijas uzsāk galvenokārt studiju programmās "Medicīna" un "Zobārstniecība". 2016. gada 1. februārī RSU studē 1775 ārvalstu studenti. Vietējie studenti ziemas uzņemšanā varēja iestāties trīs pamatstudiju programmās – profesionālajā un akadēmiskajā programmā "Tiesību zinātne" un programmā "Organizāciju un menedžmenta socioloģija", kā arī maģistra studiju programmās "Fizioterapija", "Sociālā antropoloģija", "Sociālo procesu analīze un vadība" un "Tiesību zinātnes".

Papildu informācijai: