Preses relīzes

Ceturtdien, 7. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiālē (Riņķa ielā 24/26) notiks starpdisciplināra konference Indivīds veselības aprūpes un rehabilitācijas iespēju fokusā, kurā tiks diskutēts par aktualitātēm veselības aprūpē, piemēram, izdegšanas sindroma diagnostiku, dzīves kvalitāti depresijas pacientiem, mūzikas terapijas iespējām kustību traucējumu mazināšanā. Pasākumā aicināti piedalīties veselības aprūpes profesiju pārstāvji – medicīnas māsas, vecmātes, ārsti, ārstu palīgi, kā arī studenti un citi interesenti.

Konferences dalībniekiem būs iespēja satikties ar veselības aprūpes vadošajiem profesionāļiem un rehabilitācijas iestāžu pārstāvjiem, lai uzzinātu jaunākās tendences pacientu aprūpē no fiziskā, garīgā un emocionālā aspekta.

"Pasaulē nekas nav tik mainīgs kā medicīna. Ik dienu dzirdam par jauniem pētījumiem un atklājumiem, tehnoloģijām un medikamentiem. Veselības aprūpes speciālista zināšanas, atbildība, darbaspējas ir atslēga uz pacienta veselību un reizēm arī dzīvību. Šajā konferencē ieskatīsimies jaunākajos pētījumos un atziņās veselības aprūpes un rehabilitācijas jomā," stāsta RSU Liepājas filiāles direktore Dita Role.

Pasākuma programmā ietvertās tēmas:

• psiholoģiskā atbalsta sniegšana pacientu aprūpes personām, tostarp medmāsām un gados jaunāko pacientu vecākiem;
  • dzīves kvalitātes veicināšana pacientiem ar psihiskās veselības traucējumiem;
  • fiziskā, emocionālā un sociālā līdzsvara nozīme veselības veicināšanā un atveseļošanās procesā;
  • mūzikas terapijas, kanisterapijas un kraniosakrālās terapijas iespējas pacienta rehabilitācijā.

Dalība konferencē ir par brīvu. Plašāka informācija, tostarp detalizēta programma un pieteikšanās, pieejama RSU mājaslapā. Par dalību reģistrētajiem konferences dalībniekiem tiks piešķirti sertifikāti un astoņi tālākizglītības punkti (8 TIP).