Preses relīzes

Ceturtdien, 7. martā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis viesosies Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai sniegtu studentiem publisku vieslekciju „Latvijas konkurētspējas palielināšanās, pievienojoties eirozonai 2014. gadā, un Eiropas Savienības ekonomikas attīstības tendences”. V. Dombrovskis tiksies arī ar RSU vadību.

Valda Dombrovska vieslekcija RSU studentiem notiks RSU Hipokrāta auditorijā, Dzirciema ielā 16, no plkst. 15.15 līdz 16.00.

Savukārt tikšanās laikā ar RSU vadību savstarpēji plānots pārrunāt RSU izglītības eksporta attīstības iespējas un tā devumu Latvijas tautsaimniecībā, tai skaitā par RSU kā dzīves zinātņu universitātes izaugsmi ES mērogā. Kā zināms, būdama starptautiski orientēta, RSU ir līdere ārvalstu studentu piesaistē Baltijā. Ārvalstu studentu skaits RSU ir 13% no kopējā RSU studentu skaita, taču RSU šo skaitu nākotnē plāno palielināt. Tas sniedz ieguvumu daudzām nozarēm Latvijas tautsaimniecībā. Pašreiz RSU ārvalstu studenti gada laikā par studijām, pārtiku, transportu, komunālajiem un līdzīgiem izdevumiem vidēji tērē 15 miljonus latu gadā, bet, palielinoties studentu skaitam, ieguldījums varētu pat dubultoties, tādējādi RSU ieņemot vēl nozīmīgāku lomu Latvijas izglītības un zinātnes sistēmā un ekonomikā kopumā.

RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, tai skaitā, 940 ārvalstu studentu.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: