Nākotnes karadarbība un Latvijas spējas adaptēties: ar diskusiju par valsts drošību turpinās RSU Politikas salona tradīciju
Trešdien, 23. janvārī, plkst. 18.00 kafejnīcā Spiikiizi notiks jau otrā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Politikas salona diskusija, ko paredzēts vadīt Latvijas armijas simtgades zīmē. Diskusijā Latvijas nākotnes drošība: starp droniem un karavīriem neformālā gaisotnē par valsts drošības politiku un aizsardzības spējām patlaban un nākotnē spriedīs Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks Jānis Kažociņš un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents, aizsardzības jautājumu eksperts Māris Andžāns.
Pasākumā, kas būs saistošs jau esošajiem un vēl tikai topošajiem studentiem, ārlietu un aizsardzības jautājumu ekspertiem, kā arī vienkārši interesentiem, paredzēts skatīt vairākus jautājumus. Vai esošā aizsardzības formula efektīvi mazina draudus un riskus? Kāda nozīme ir NATO sabiedroto klātbūtnei? Kā mūsu valsts aizsardzības pieejai būtu jāattīstās turpmāk? Kā mainīsies nākotnes karadarbības vide un kā Latvijai tam pielāgoties?
Politikas salons ir RSU Eiropas studiju fakultātes projekts, kas tapis, iedvesmojoties no 17. un 18. gadsimta Londonas un Parīzes kafijas salonu tradīcijas. Tolaik šajos salonos brīvi pārsprieda sabiedriskās un politiskās aktualitātes, un šajās diskusijās faktiski dzima pilsoniskā sabiedrība, uz kuras stabilā pamata veidojās Eiropas demokrātijas. Kafijas saloni bija dažādi, bet tos vienoja trīs iezīmes: sabiedriskums, vienlīdzība un komunikācija. Turoties pie šīm trim iezīmēm, RSU ir pārnesusi tradīciju uz 21. gadsimtu, radot platformu, kur neformālā gaisotnē mijiedarboties studentiem, ekspertiem un citiem interesentiem, diskutējot par pasaulei, Latvijai un mums kā sabiedrībai aktuāliem jautājumiem.
Šo tradīciju RSU aizsāka pērn novembrī ar diskusiju Propagandas anatomija: no varas līdz psihes mehānismiem manipulāciju gadsimtā. Par to, kā propaganda tiek lietota valstu politikā un kā tā nosēžas mūsu prātos, ieskatu sniedza RSU Politikas zinātnes katedras lektori Mārtiņš Daugulis, Māris Cepurītis un RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docents Artūrs Utināns.
Diskusija kafejnīcā Spiikiizi Krišjāņa Valdemāra ielā 17A Rīgā domāta visiem interesentiem, taču novērtēsim, ja atzīmēsiet pievienošanos pasākumam: https://goo.gl/YR48c4.
Par sociālo zinātņu studijām RSU
2018. gada septembrī apritēja 20 gadi, kopš RSU iestājās pirmie sociālo zinātņu studenti. Šo gadu laikā augstskolu absolvējuši vairāk nekā 5000 žurnālistu, politologu, juristu, sociologu, kā arī komunikācijas, uzņēmējdarbības, mārketinga un multimediju speciālistu. Šobrīd sociālo zinātņu studijas RSU realizē trīs fakultātes – Eiropas studiju fakultāte, Juridiskā fakultāte un Komunikācijas fakultāte, kurās kopskaitā tiek īstenotas 17 pamatstudiju, 14 maģistra un piecas doktora studiju programmas. Patlaban tajās studē teju 2000 studentu.