Preses relīzes

18. martā, parakstot sadarbības līgumu, tika dibināta Latvijā pirmā stipendija pediatrijā studējošiem. Līgumu parakstīja Pētera Avena labdarības fonds „Paaudze”, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Stradiņa universitātes Absolventu asociācija.

No 22. marta līdz 8. aprīlim tiks izsludināts pieteikšanās konkurss stipendijai, uz kuru varēs pretendēt RSU Medicīnas fakultātes studējošie pediatrijā un RSU Tālākizglītības fakultātē studējošie pediatrijā un tās apakšspecialitātēs. Stipendijas apmērs ir LVL 200 mēnesī (desmit studiju mēnešus RSU Medicīnas fakultātes studējošiem, vienpadsmit – RSU Tālākizglītības fakultātes rezidentiem).

RSU rektors Jānis Gardovskis atzinīgi novērtēja uzsākto sadarbību un atzīmēja, ka augstākās izglītības iestādei ir svarīgi sadarboties ne tikai ar industriju, bet arī ar mecenātiem un labdarības fondiem, kas var palīdzēt attīstīties izglītībai. Savukārt, prof. Romans Lācis, RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs, pievērsās jautājumam, par mecenātismu: „Kas ir mecenātisms? Tas ir īpašs garīgs stāvoklis, kad cilvēks iegūst gandarījumu un sajūtu, ka viņš ir veicis svētu un labu darbu.” RSU Absolventu asociācija nozīmīgu vietu investīciju piesaistē Rīgas Stradiņa universitātei.

Igors Bass, Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” izpilddirektors teica: „Mēs esam ļoti pateicīgi un priecīgi, ka RSU Absolventu asociācija uzrunāja fondu, un ceram, ka projekts tiks veiksmīgi realizēts šajā gadā, ar tendenci nākamos gados sadarbībai pastiprināties un pieaugt.”

Dace Gardovska, RSU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja, atzīmēja: „Šodien man ir patiess prieks, ka tieši ar bērnu ārstu sagatavošanu ar bērnu ārstu izcilības veicināšanu sākas sadarbība ar Pētera Avena labdarības fondu „Paaudze”. Latvijas nākotne nav konkurētspējīga bez šiem diviem atslēgas vārdiem – izcilība un bērni. Šodien mēs saliekam šis divas atslēgas kopā, lai strādātu mūsu sabiedrības labā.”

„Patiess prieks un RSU ir īpašs gods par šo notikumu. Man kā RSU Tālākizglītības fakultātes dekānei ir prieks, ka arī rezidentiem būs īpaša stipendija. Es domāju, ka pediatrija ir īpaši laba izvēle sadarbības uzsākšanai, un šāda stipendija dos motivāciju attīstīties daudziem jaunajiem ārstiem," – tā RSU Tālākizglītības fakultātes dekāne Jevgēnija Livdāne.

Studenti atzina, ka stipendijas izveide veicinās jauno ārstu centību, vēlmi sevi pierādīt, darboties un vairāk pievērsīsies pediatrijai.