Norisināsies RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas jubilejas konference
Ceturtdien, 7. oktobrī, tiešsaistē notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras 25 gadu un klīnikas 10 gadu jubilejas konference. Tās sākums būs plkst. 15.00, un konference būs skatāma RSU mājaslapā www.rsu.lv.
Konferenci vadīs RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas virsārsts Ernests Pūliņš-Cinis un Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras docētāja un klīnikas ārste Lelde Logina. Līdzās apsveikumu uzrunām konferencē būs iespēja dzirdēt arī psihoterapijas un psihosomatiskās medicīnas jomā pazīstamu profesionāļu referātus. Profesore Gunta Ancāne runās par to, kā mūsdienu cilvēkam saglabāt psihisko veselību un adekvātumu neadekvātā vidē, RSU docētāja Laura Valaine analizēs medicīnas personāla psihiskās veselības rādītāju dinamiku Covid-19 pandēmijas laikā, bet docenta Artūra Utināna referāta centrā būs neirozinātņu izaicinājumi.
1994. gadā Rīgas Stradiņa universitātē (toreiz – Latvijas Medicīnas akadēmijā) tika nodibināts Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas kurss, bet 1997. gada janvārī kurss pārveidots par Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedru. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras nodrošina apmācību studentiem, bakalauriem, maģistrantiem, rezidentiem un ārstiem studiju kursos Psihosomatiskā medicīna un psihoterapija, Psihoterapijas pamati, Medicīniskā psiholoģija, Saskarsmes psiholoģija u. c., veic pētniecisko darbu, veido metodiskos materiālus, veic ārstniecisko darbību RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā, organizē studentu zinātniskā pulciņa darbu, kā arī katedras un klīnikas kultūras pēcpusdienas.
2011. gadā darbu sāka RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika. Šobrīd tā ir Latvijā vadošais izglītības, pētniecības un ārstniecības centrs psihosomatiskajā medicīnā un psihoterapijā. To raksturo augsti kvalitātes standarti, noturīgas zināšanas un panākumi.