Preses relīzes

Turpinot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) stratēģisko attīstību, šī gada decembrī ir noslēgušies RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra rekonstrukcijas un renovācijas darbi Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a.

Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēju veidotais RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs būs viens no pirmajiem praktisko iemaņu apmācību centriem Baltijā, kas vērsts uz jaunāko tehnoloģiju izmantošanu medicīnas studijās, īpašu uzsvaru liekot uz datorsimulāciju izmantošanu medicīnisko prasmju apguvei. Renovācijas un rekonstrukcijas darbu laikā ēkai ir izbūvēts papildu stāvs un pilnībā atjaunotas studiju procesam nepieciešamās telpas un infrastruktūra vairāk nekā 7800 kvadrātmetru platībā. Ēka Anniņmuižas bulvārī 26a Imantā celta PSRS laikā kā bērnu poliklīnika, bet 1995. gadā tā nepabeigta tika nodota RSU. Ierobežoto finanšu līdzekļu dēļ RSU tajā izbūvēja tikai 1/5 daļu no ēkas. Ēkas pamatā ir trīs stāvi, kas tagad papildināti ar ceturto.

Pašreiz notiek arī telpu labiekārtošanas darbi, lai jau jaunajā akadēmiskajā studiju gadā tajā varētu uzsākties pilnvērtīgs mācību process vietējiem un ārvalstu studentiem. Centrs tiks aprīkots ar mulāžām un datorsimulācijām, kas ļaus studējošajiem apgūt dažādas ikdienas ārsta darbā nepieciešamās praktiskās iemaņas, sākot ar tādām vienkāršām prasmēm kā brūču pārsiešanu līdz pat ļoti sarežģītām operatīvām manipulācijām, ko nodrošinās mācību lelles un simulatori. Centra datorsimulācijas prasmju laboratorijās uz simulatoriem būs iespēja imitēt reālas medicīnā sastopamas situācijas. Centru izmantos studentu apmācībai un veselības aprūpes speciālistu tālākizglītībai dažādās veselības aprūpes specialitātēs.

RSU medicīnas izglītības tehnoloģiju centra kopējā platība ir 7861 kvadrātmetri. Tajā atradīsies seši specializēti aprīkotas nodarbību telpas, divas zāles – kardiotrenažieru un vingrošanas zāle, septiņas telpas pirmsklīniskai apmācībai, piecas fizioterapijas apguves nodarbību telpas, 24 auditorijas, datorklases, konferenču zāle ar 247 sēdvietām, četras apspriežu telpas, sabiedriskās ēdināšanas bloks ar 210 vietām, kā arī bibliotēka ar lasītavu un pieeju nozares datubāzēm. Ēkā būs pieejams bezvadu interneta pārklājums un pārvietošanās tajā būs pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Projektā būvuzraudzību veica SIA Firma L4 par 8770 Ls, bet projektēšanas darbus veica arhitektu birojs SIA Ozola & Bula par 15 860 Ls. Savukārt rekonstrukcijas un renovācijas veicējs bija AS LX Grupa, veicot darbus par 2 514 888 Ls.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs tiek veidots ERAF līdzfinansētā projekta „Rīgas Stradiņa universitātes infrastruktūras modernizēšana veselības aprūpes un dabas zinātņu studiju programmu īstenošanas kvalitātes uzlabošanai” ietvaros. Kā jau ticis ziņots, 2010. gada 17. maijā RSU parakstīja vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par projekta īstenošanu. Projekta ietvaros tiek modernizēta RSU infrastruktūra Anniņmuižas bulvārī 26a, kurā atradīsies Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, kā arī RSU ēka Kronvalda bulvārī 9, kurā darbi jau ir noslēgušies. Projektos ietvaros ēkas tiek aprīkot ar mūsdienīgām iekārtām un modernām tehnoloģijām. Projekta kopējais finansējuma apjoms ir 5 167 828 LVL, no tiem ERAF līdzekļi ir 85 % (4 392 654 LVL), RSU – 8 % (404 641 LVL), bet valsts budžeta līdzekļi veido 7 % (370 533 LVL).

eraf-ieguldijums-eu-logo.jpg

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, 800 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: