Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Lai popularizētu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu pētnieciskos darbus, 30. jūnijā un 1. jūlijā Rīgas Kino muzejā un bārā Chomsky notiks RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras absolventu lasījumi.

  • Otrdien, 30. jūnijā, plkst. 16.00 – 18.00 Rīgas Kino muzejā (Peitavas ielā 10 – 12, Rīgā)

Mūsdienu pasaulē kino konstruē stāstus, kas sava iedarbības spēka ziņā varētu sacensties ar seno kultūru mītiem – tie ir pasaules kārtības, norišu un attiecību modeļi, ko nereti pārliekam uz savām dzīvēm, skatījumu, patiesības izpratni. Tomēr arī kino pakļaujas traktējumam, skaidrojumam un analīzei citu kultūras parādību kontekstā , tāpat kā ar kino iespējams pakļaut skaidrojumam citas kultūras parādības.

Šajā saistījumu un pretnostatījumu tīklā, kurā modernajā pasaulē mijiedarbojas dažādas refleksijas un reprezentācijas sistēmas, mēģināsim skatīties uz kultūras un kino aktualitātēm bakalaura darbu autoru atrastajos skatu leņķos. Mūsu redzeslokā nonāks tik dažādas kultūras parādības kā mūsdienu kino naratīvi un atspoguļojuma problēmas, DŽ. R. Tolkīna ekranizācijas, teātru aizkulises, Free Riga kustība un varbūt kultūras jēdziens pats.

  • Trešdien, 1. jūlijā, plkst. 18.00 bārā Chomsky (Lāčplēša ielā 68, Rīgā)

Šogad Ukrainas konflikta kontekstā jautājumi par propagandu un manipulāciju publiskajā komunikācijā nonākuši ne vien speciālistu, bet arī visplašākās publikas redzeslokā. Prasmīgi mērķētas komunikācijas efekti ir acīm redzami un tik pārsteidzoši, ka nevar visā vainot tikai Austrumu kaimiņu. Ir jāpievērš uzmanība arī pašiem sev – mediju rutīnai un paradumiem, ētikas normām un to pārkāpumiem, kā arī auditorijas zināšanām par žurnālistikas, tai skaitā dažādu mediju žurnālistikas, specifiku, trūkumiem, ar tiem saistītajiem riskiem, kas saistās ar sagrozītu priekšstatu par patiesību.

Viens no galvenajiem veidiem, kā cīnīties pret propagandu, ir kritiskas un analītiskas uztveres un domāšanas attīstīšana plašākā sabiedrībā. Komunikācijas studiju katedras absolventu darbos apkopoti fakti un likumības, kas parāda, kā sākt – kam pievērst uzmanību, kā domāt, kam ticēt un ko ņemt vērā, kad lietojam medijus, lai iegūtu informāciju. Tā ir informācijas laikmeta mentālā higiēna – lai sabiedrība būtu vesela un droša, tai jāatrod vieta ne tikai atmiņā, bet arī ikdienas praksē.

Katru gadu Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju fakultāti absolvē vairāk nekā 100 jauno žurnālistu, sabiedrisko attiecību un multimediju komunikācijas speciālistu. Vairāki viņu izstrādātie pētnieciskie un radošie darbi ik gadu izpelnās pasniedzēju cieņu un apbrīnu, vēl vairāk ir interesantu darbu, kas drīz pēc tam ieguļas universitātes bibliotēkas plauktos, tā arī nekad nesasniedzot plašāku auditoriju. Šogad vēlamies to mainīt un demonstrēt studentu sasniegumus publiskajās lekcijās.

Papildu informācijai: