Preses relīzes

Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a) atklās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Sadarbības centru profesionālajā veselības aprūpes izglītībā. Centrs izveidots ar mērķi sniegt atbalstu pārmaiņām veselības aprūpes izglītībā Eiropas valstīs un veicināt plašāku ieinteresēto pušu iesaisti veselības politikas plānošanā atbilstoši PVO vadlīnijām.

"RSU Sabiedrības veselības un sociālas labklājības fakultātes apstiprināšana par PVO Sadarbības centru liecina par augstu starptautisku novērtējumu izglītībai, ko nodrošina RSU. Centra darbības ietvaros RSU eksperti ciešā sadarbībā ar PVO pilnveidos izglītību veselības aprūpes jomā Eiropas reģiona valstīs, piedalīsies pētniecības iniciatīvās, kā arī aktīvi veicinās dialogu ar ieinteresētajām pusēm par PVO politikas plānošanas pamatprincipiem veselības aprūpes cilvēkresursu nodrošināšanai un attīstībai," par centra darbības plāniem stāsta RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes (SVSLF) dekāne prof. Inga Millere.

Centra darbība plānota trīs pamatvirzienos

1. Pilnveidot un transformēt izglītību un apmācību veselības aprūpes jomā, lai nodrošinātu iedzīvotāju vajadzības (ekspertīze un tehnisks atbalsts citām valstīm un PVO)
  2. Izpēte pierādījumu ģenerēšanai izglītībā un apmācībā veselības aprūpes jomā
  3. PVO dokumentu, materiālu u. c. informācijas izplatīšana

Atbilstoši šiem virzieniem aktivitātes paredzēts veikt četru gadu periodā.

PVO lēmums par sadarbības centra izveidi uz RSU SVSLF bāzes tika pieņemts 2018. gada 19. novembrī ar Veselības ministrijas atbalstu. Latvija kā pastāvīga dalībvalsts PVO sastāvā iekļauta 1991. gadā.