Preses relīzes

Sākot ar trešdienu, 13. maiju, līdz piektdienai, 15. maijam, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies starptautiska 1. Baltijas konference "Imunoloģiskā modelēšana: teorija un prakse". Tajā pulcēsies vadošie vīrusu un imunitātes pētnieki no vairāk nekā 14 pasaules valstīm, lai spriestu par aktuālajām tendencēm imunoloģiskajā modelēšanā, tostarp tās iespējām infekcijas slimību izpētē, piemēram, kā cīnīties ar dažādiem plaši izplatītiem vīrusiem, to skaitā Ebolas vīrusu.

Kā norāda pasākuma organizētāji, imunoloģiskā modelēšana ir samērā jauna pētnieciskā metode medicīnā, kas ļauj izmantot statistiku un datormodelēšanu imūnās sistēmas funkciju un procesu pētīšanā, lai atrastu efektīvākos līdzekļus cīņai ar dažādiem vīrusiem un imunitātes slimībām.

Konferencē uzstāsies šīs jomas vadošie pētnieki no Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Zviedrijas, Spānijas, Francijas, Nīderlandes, Anglijas, Japānas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Pasākumā laipni aicināti piedalīties pētnieki no augstskolām un zinātniskajiem institūtiem, kuri ir ieinteresēti minētajā pētniecības jomā.

Pasākums norisināsies RSU centrālajā ēkā, Dzirciema ielā 16, Hipokrāta auditorijā. Konference būs viena no ES 7. ietvarprogrammas REGPOT projekta Infekcijas slimību pētniecības potenciāla attīstīšana Rīgas Stradiņa universitātē (Baltinfect) aktivitātēm.

Plašāka informācija par konferences norisi – Baltinfect projekta mājaslapā.

Papildu informācijai: