Preses relīzes

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir pieteicies rekordliels studētgribētāju skaits. Apkopojot informāciju par uzņemšanas rezultātiem uz budžeta vietām un RSU finansētajām studiju vietām, ir saņemti 4946 pieteikumi studijām, kas ir par 54,7 % vairāk nekā 2011. gadā. Tādējādi pēdējos trijos gados studētgribētāju skaits RSU ir audzis par 150 % attiecībā pret 2009. gadu.

Daudzās RSU studiju programmās ir sasniegts pēdējos gados lielākais pieteikumu skaits. Tradicionāli visvairāk RSU saņēmusi pieteikumus pamatstudiju programmā „Medicīna” – 732. Jau otro gadu pēc kārtas sasniegts jauns rekords studiju programmā „Zobārstniecība”, kurā konkurss uz vienu budžeta vietu pārsniedz 13,9 pieteikumus uz 1 budžeta vietu – šis ir lielākais konkurss pēdējo 20 gadu laikā.

Apkopojot informāciju par pieteikumu skaitu medicīnas un veselības aprūpes programmās, RSU lielākais pieteikumu skaits saņemts pamatstudiju programmā „Medicīna” – 732, kur tika piedāvātas 250 budžeta vietas. Konkurss šajā studiju programmā ir 3,0 uz vienu budžeta vietu. Tālāk seko „Fizioterapija” – 376 pieteikumi uz 36 budžeta vietām (10,4 uz vienu budžeta vietu), „Farmācija” – 187 pieteikumu uz 25 budžeta vietām (7,5 uz vienu budžeta vietu) u.c.

Kārtējais rekordlielais studētgribētāju skaits ir pieteicies arī RSU piedāvātajās sociālo zinātņu studiju programmās, kurās nav nevienas valsts finansētas budžeta vietas. Pieprasītākās ir Andas Rožukalnes vadītās „Multimediju komunikācija”, uz kuru pieteikušies 338 cilvēki, un „Žurnālistika” – 229 pieteikumi. Tām seko studiju programma „Sabiedriskās attiecības” ar 199 pieteikumiem un „Starptautiskais mārketings un reklāma” ar 191 pieteikumiem. Kopumā RSU saņemti 2084 pieteikumi studijām sociālo zinātņu studiju programmās (salīdzinājumam pagājušā gadā tie bija 1114 pieteikumi).

Šogad daudzi reflektanti – vairāk nekā 70 %, izmantoja Rīgas Stradiņa universitātes sniegto iespēju pieteikties elektroniski, izmantojot RSU elektronisko e-Uzņemšanas sistēmu. RSU pieteikšanās studijām par maksu joprojām turpinās. Tāpat joprojām var pieteikties arī studijām maģistra programmās.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Zane Ozola,