Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte, realizējot ilgtermiņa attīstības stratēģiju, kas paredz ieviest jaunas studiju programmas un palielināt studējošo skaitu, kā arī sasniegt konkrētus zinātniski pētnieciskās darbības mērķus, atbilstoši plaši atzītai modernu pasaules universitāšu praksei veidos vienotu universitātes kompleksu ap tās centrālo ēku Dzirciema ielā 16. RSU jaunā campus jeb universitātes kompleksa izveidei tiks izmantoti ES fondu līdzekļi augstākās izglītības un zinātnes infrastruktūras attīstībai, kā arī cilvēkresursu piesaistei, radot jaunas augsta līmeņa pievienotās vērtības darba vietas Latvijā, kā arī starptautiski plaši eksportspējīgus zinātnes produktus un izglītību.

Šajā sakarā RSU jau šī gada rudenī uzsāks tik ļoti pietrūkstošās studentu dienesta viesnīcas būvniecību Dārza ielā 5. Jaunbūvē iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem vairāki būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkā arī plānotas telpas studentu atpūtai, mācībām un studentu organizācijām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta, veļas mazgātava, saimniecības telpas, kā arī speciāla novietne velosipēdiem.

Papildus dienesta viesnīcas būvniecībai RSU ir ieguvusi iespēju paplašināt Zobārstniecības fakultātes studiju telpas universitātei līdzās esošajā ēkā Dzirciema ielā 20. Tajā līdz ar RSU Stomatoloģijas institūtu atrodas arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas nodaļas, kuras turpinās izmantot daļu telpu, taču tuvāko gadu laikā RSU papildu iegūtās telpas tiks modernizētas un renovētas, pielāgojot tās studiju un pētniecības vajadzībām.

Lai nodrošinātu trūkstošās telpas studijām un zinātniskajai darbībai, RSU šī gada sākumā iegādājās arī zemesgabalu tai piekļautajā teritorijā Konsula ielā 20. Tas bija pēdējais neapbūvētais zemesgabals RSU centrālās ēkas piekļautajā teritorijā 8913 m² platībā un jau ilgstoši bija izlikts brīvā pārdošanā. Zemes īpašums tika iegādāts par 1080000 eiro, kas saskaņā ar sertificēta vērtētāja noteikto vērtību bija zem tābrīža tirgus vērtības. Zemesgabals tika iegādāts par universitātes pašu pelnītiem līdzekļiem, balstoties uz RSU Senāta 2016. gada 16. februāra koleģiālu lēmumu. Saskaņā ar apbūves noteikumiem uz jaunā zemesgabala plānota studiju un zinātnes kompleksa būvniecība.

Kā jau ticis ziņots, 2015. gada 9. martā tika parakstīts RSU un Rīgas domes akts par RSU teritorijai piekļautā zemesgabala nodošanu universitātes īpašumā RSU infrastruktūras kompleksa tālākai attīstībai. Zemesgabals, uz kura iepriekš atradās galvenokārt aizaugušas platības, no RSU puses tika labiekārtots un tiek uzturēts publiskai piekļuvei. Zemesgabals RSU tika nodots bez atlīdzības un ir izmantojams atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par teritoriju izmantošanu.

Līdzīgi augstskolu studiju un zinātnes kompleksi tiek veidoti arī citviet Rīgā, kur lielākās universitātes veido savas studentu pilsētiņas Ķīpsalā un Torņkalnā.

Papildu informācijai: