Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) uzskata, ka studiju programmu kvalitātes celšana ir nepārtraukts process, tādēļ esam to izvēlējušies par savu primāro uzdevumu. RSU jau šobrīd savas studiju programmas attīsta studentu un visas sabiedrības labā, ņemot par pamatu ekspertu vērtējumu, kā arī darba devēju un studējošo sniegtās rekomendācijas. Tādējādi RSU pauž satraukumu par studiju virzienu akreditācijas un studiju programmu licencēšanas procesa kavēšanos.

RSU uzskata, ka augstskolu padomju kā politizētu pārvaldes instrumentu izveide varētu apdraudēt studiju un zinātnes kvalitātes paaugstināšanu un patiesu reformu īstenošanu. Padomju ieviešana vājinātu demokrātisku lēmumu pieņemšanu augstskolās, kā arī pētniecības un zināšanu apguves procesu, tādējādi mazinot augstskolu autonomiju un palielinot atkarību no mainīgās politiskās situācijas valstī.

RSU aicina neizmantot tik būtiskos augstākās izglītības kvalitātes jautājumus politizētās diskusijās. Vēlamies uzsvērt, ka diskusiju karstumā pastāv risks pazaudēt mērķi – pastāvīgi tiekties pēc izcilības.

RSU aicina visas izglītības kvalitātes paaugstināšanā ieinteresētās puses vienoties par mērķtiecīgām un izsvērtām reformām, kas balstītas kopīgā izpratnē par Latvijas augstākās izglītības un zinātnes iespējām Eiropas un globālajā telpā.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, 800 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: