Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti un zinātnieki tiks plaši pārstāvēti nacionālās specializētās medicīnas izstādes „Medbaltica 2012” ietvaros, kas šogad noritēs no 17. līdz 19. maijam starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā. RSU gan prezentēs pēdējo gadu laikā radītos jaunākos un inovatīvākos zinātniskos izstrādājumus un produktus.

RSU piedāvājuma klāstā būs vairāki pakalpojumi. RSU Molekulārās ģenētikas zinātniskā laboratorija piedāvās veikt ģenētiskās analīzes, savukārt Bioķīmijas laboratorija piedāvās analīžu veikšanu, kas saistītas ar organisma nespēju tikt galā ar apkārtējās vides faktoru radītajiem šūnu bojātājiem - brīvajiem radikāļiem jeb oksidatīvo stresu cilvēka organismā un organisma antioksidatīvās aizsardzības spējām. RSU Eksperimenta dzīvnieku audzētava izstādē piedalīsies ar laboratorijas dzīvnieku piedāvājumu zinātniskiem eksperimentiem, to skaitā, ietilpst dzīvnieku uzturēšana un aprūpe eksperimentu laikā, atbilstoši spēkā esošajiem LR un EU labturības prasībām.

Tāpat RSU piedāvās dažādus jau izgudrotus un pārbaudītus produktus. RSU Augusta Kirhenšteina mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts kopā ar ražotāju SIA „Anima Lab” piedāvās trīs šādus produktus – Glycomune Beta-glucan, kas tiek lietoti onkoloģijā, Glycomune Complex – vīrusu slimībām, kā arī Glycomune Vitamin C – profilaksei. Tāpat arī vadošā pētniece Vija Ramniece kopā ar sadarbības partneriem – piensaimniekiem no Dundagas – izstādes laikā iepazīstinās ar raudzēto piena produktu „Labdaris”, kā idejas pamatā ir ilggadīga zinātniskā un praktiskā darba pieredze. Tā novitāte saistīta ar produktā esošajām pienskābes baktērijām „Lactobacillus helveticus R-7” un to savairošanas paņēmieniem. Savukārt ar jauno ārstniecības līdzekli – mīkstajām želatīna kapsulām „Fitesten” – iepazīstinās RSU Zāļu formu tehnoloģijas katedra. Šis līdzeklis tapis sadarbībā ar medicīnas sabiedrību SIA „BF-ESSE” un ir zinātnisks sasniegums, moderno farmaceitisko tehnoloģiju rezultāts, efektīvs līdzeklis kuņģa veselības uzlabošanai, kas var palīdzēt ļoti daudziem cilvēkiem

Apmeklētājiem tiks piedāvāts arī iepazīties ar divām, pilnīgi jaunām RSU zinātniskajām izstrādnēm. RSU zinātnieks Gundars Rusovs piedāvās iepazīties ar koriģējošu korseti skoliozes ārstēšanai, kas satur atgriezeniskās saites jeb biofīdbeka mehānismu. Savukārt Jūlija Voicehovska prezentēs jaunu līdzekli paaugstināta glutamāta (aminoskābe, kuru satur centrālās nervu sistēma struktūras) līmeņa samazināšanai asinīs. Jaunā līdzekļa saturā ir iestrādāts arī selēns un E vitamīns. J.Voicehovskas jaunievedums nākotnē varētu tikt pielietots tādu neirodeģeneratīvu slimību, kā, piemēram, Alcheimera slimība, ārstēšanā un profilaksē.

RSU ir viens no medicīnas augtākās izglītības un pētniecības vadošajiem centriem reģionā. Universitātes pētnieciskajās laboratorijās un katedrās aktīvi tiek veikti dažādi zinātniskie pētījumi, kuros ar pieredzējušajiem pasniedzējiem vienlaicīgi sadarbojas studenti no Latvijas un ārvalstīm. Arī RSU telpās regulāri norit nozīmīgas ar medicīnu un veselības nozari saistītās konferences. Ik gadu RSU piedalās lielākajās vietējās un starptautiskajās izstādēs un konferencēs, lai prezentētu sasniegto un integrētu turpmākajos pētījumos vadošās pasaules vēsmas zinātnē.

RSU dalība izstādē „Medbaltica 2012” tiek finansēta no ERAF projekta „Rīgas Stradiņa universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts” (vienošanās Nr. L-TPK-08-0002).

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Linda Gabrusenoka