Preses relīzes

Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) šogad absolvēs 79 rezidenti kopumā 30 medicīnas specialitātēs. Vislielākais jauno speciālistu skaits būs pārstāvēts pediatrijā. Šo kvalifikāciju būs ieguvuši 12 rezidenti.

Tālāk seko astoņi neirologi, kā arī seši internisti un pieci anesteziologa-reanimatologa kvalifikāciju ieguvušie studenti. Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta kvalifikāciju būs ieguvuši četri speciālisti. Tikpat speciālistu būs ieguvuši arī radiologa diagnosta kvalifikāciju.

Pa trim speciālistiem būs pārstāvēti arī ķirurģijā, psihiatrijā un oftalmoloģijā. Savukārt dermotologa-venerologa, endodontista, ģenētiķa, ģimenes ārsta, narkologa, otolaringologa, psihoterapeita un zobu protēzista kvalifikāciju katrā no jomām būs ieguvuši divi jaunie speciālisti.

Pa vienam speciālistam būs pārstāvētas arodveselības un arodslimību ārsta; bērnu ķirurga; bērnu zobārsta; endokrinologa; mutes, sejas un žokļu ķirurga; neiroķirurga; neirologa un bērnu neirologa; ortodonta; pediatra un bērnu gastroenterologa; pediatra un bērnu hematoonkologa; plastiskā ķirurga; sirds ķirurga un urologa kvalifikācijas.

Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas ļauj jaunajiem profesionāļiem strādāt kā patstāvīgi praktizējošiem ārstiem. Rezidentūru studenti uzsāk pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums tajā ilgst no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Tādējādi kopumā ārsta specializācijas iegūšanai students var pavadīt mācībās līdz pat 12 gadus. Rezidentūrā studiju galveno daļu veido prakse klīnikās izvēlētajā specialitātē pasniedzēju vadībā. Konkrēto medicīnas specializāciju apgūst tieši rezidentūrā.

RSU Tālākizglītības fakultātes rezidentu svinīgais izlaidums notiks šī gada 5. septembrī, pulksten 14:00, RSU Aulā, Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Savukārt 2012./2013. studiju gadā studijas RSU rezidentūrā uzsāka 128 rezidenti – 112 valsts budžeta rezidenti un 16 maksas rezidenti. Šogad RSU tika aizpildītas visas rezidentūras studijas vietas, līdz ar to atbilstīgi valsts pasūtījumam visvairāk rezidentu ir neirologa un ģimenes ārsta specialitātē – 11 katrā, internista specialitātē – 10, anesteziologa, reanimatologa, ķirurga un pediatra specialitātē – katrā pa astoņiem. RSU kopumā studē 567 rezidenti. Šobrīd RSU piedāvā izglītību 67 rezidentūras specialitātēs.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: