Preses relīzes

Aizvadītajā studiju gadā Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) absolvējuši 96 rezidenti vairāk nekā 20 medicīnas specialitātēs. Vislielākais jauno speciālistu skaits ir pārstāvēts ģimenes ārsta specializācijā. Šo kvalifikāciju būs ieguvuši 20 rezidenti. Tālāk seko deviņi anesteziologi un reanimatologi, kā arī internisti, pediatri un ginekologi – seši katrā specialitātē.

RSU Tālākizglītības fakultātes rezidentu svinīgais izlaidums notiks trešdien, 4. septembrī, pulksten 14.00 RSU Aulā Rīgā, Dzirciema ielā 16.

Savukārt 2013./2014. studiju gadā studijas RSU rezidentūrā plānots uzņemt 122 rezidentus. Lielākais valsts budžeta vietu skaits ir neatliekamās medicīnas ārsta – 10 vietas, ģimenes ārsta, pediatra – 9 vietas katrā specialitātē, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, internista, neirologa, psihiatra specialitātē – 7 vietas katrā specialitātē, anesteziologa, reanimataloga, ķirurga specialitātē – 5 vietas un citās specializācijās. Valsts budžeta vietu sadalījumu rezidentūrā nosaka valsts Veselības ministrijas personā atbilstoši tai nepieciešamo ārstu skaitam.

Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas ļauj jaunajiem profesionāļiem strādāt kā patstāvīgi praktizējošiem ārstiem. Rezidentūru studenti uzsāk pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums tajā ilgst no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Tādējādi kopumā ārsta specializācijas iegūšanai students var pavadīt mācībās līdz pat 12 gadiem. Rezidentūrā studiju galveno daļu veido prakse klīnikās izvēlētajā specialitātē pasniedzēju vadībā. Konkrēto medicīnas specializāciju apgūst tieši rezidentūrā.

Papildu informācijai: