Preses relīzes

Lai aktualizētu un risinātu jauno medicīnas speciālistu piesaisti darbam reģionos, piektdien, 11. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) organizēs reģionālo slimnīcu karjeras iespēju dienu. Tās laikā notiks studējošo tikšanās ar slimnīcu un pašvaldību pārstāvjiem no reģioniem, kas iepazīstinās medicīnas un veselības aprūpes studiju programmu studentus ar karjeras un sadzīves iespējām ārpus Rīgas. RSU ir aicinājusi uz tikšanos visas slimnīcas un to pašvaldību pārstāvjus no reģioniem.

Minētajā dienā slimnīcas no reģioniem uzstāsies ar prezentācijām par savu darbību un tajās strādājošiem speciālistiem, piedāvājot studentiem prakses un darbavietu iespējas jomās, kurās trūkst speciālistu. Tā kā reģionālo slimnīcu attīstība un jauno speciālistu piesaiste reģioniem norit ciešā sadarbībā ar pašvaldības radītajām darba, kultūras un sadzīves iespējām, RSU ir aicinājusi prezentācijas par slimnīcām veidot sadarbībā ar pašvaldību vai pašvaldībām, aicinot arī to pārstāvjus piedalīties RSU reģionālo slimnīcu karjeras dienā.

Tikšanās ar slimnīcu pārstāvjiem no reģioniem notiks piektdien, 11.oktobrī, pulksten 13.00 RSU aulā, Dzirciema ielā 16, Rīgā. Pirms tam slimnīcu un pašvaldību vadītāji no reģioniem tiksies ar RSU vadību un iepazīsies ar RSU jauno Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: „Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām un mūsdienīgākajām universitātēm Baltijā. Mūsu studiju programmas ir veidotas, balstoties uz rūpīgu darba tirgus izpēti un efektīvu sadarbību ar darba devējiem. Tas ļauj studējošajiem mūsu universitātē apgūt aktuālo un komplicēto problēmu multidisciplinārus risinājumus medicīnā, māszinībās, rehabilitoloģijā, farmācijā, zobārstniecībā, kā arī sociālajās zinātnēs. Līdz ar to mēs vēlamies, lai mūsu radītās zināšanas būtu pieejamas arī ārpus Rīgas, kur nereti trūkst dažāda veida speciālistu. Esmu pārliecināts, ka mūsu iedibinātā tradīcija – reģionālo slimnīcu karjeras diena – kļūs par pozitīvu ikgadēju notikumu informācijas un pieredzes apmaiņai par karjeras iespējām reģionos.”

Tikšanās ar slimnīcu un pašvaldību pārstāvjiem no reģioniem notiks RSU Karjeras centra rīkotās Karjeras iespēju nedēļas laikā, kas notiks no 7. līdz 11. oktobrim un kurā ikviens RSU students varēs ne tikai iepazīties ar saviem nākamajiem darba devējiem, bet arī iegūt informāciju par efektīvākajiem darba meklēšanas principiem, apgūt sevis prezentēšanas prasmes, gūt izpratni par ikdienas darbu konkrētajā nozarē un par citām darba atrašanai nepieciešamā zināšanām un prasmēm.

RSU Karjeras iespēju nedēļā studentiem tiks piedāvāta iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piedalīties darba intervijas simulācijas spēlē, apmeklēt darba devēju informatīvos stendus, piedalīties semināros par karjeru, CV un motivācijas vēstuļu rakstīšanu, kā arī individuālajā karjeras konsultācijā. Dalību plānotajos pasākumos apstiprinājuši jau vairāk nekā 60 darba devēju.

Papildu informācija ar video par RSU Karjeras iespēju nedēļu pieejama RSU mājaslapā.

Papildu informācijai: