Preses relīzes

Pirmdien, 31. augustā, Rīgas Stradiņa (RSU) universitātē tiks svinīgi atklāts jaunais studiju gads. Neraugoties uz to, ka valstī joprojām turpinās vidusskolēnu skaita samazināšanās, studijas medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās uzsāks 894 vietējie jaunieši, kas ir par 15 % vairāk nekā pirms gada. Kopumā RSU šogad pamatstudiju programmās akadēmiskās gaitas uzsāks 1525 studenti, kuru vidū ir arī 331 sociālo zinātņu students un 300 ārvalstu studentu. Salīdzinot ar 2014. gada septembri, kad studijas RSU sāka 1503 studenti, ir panākts neliels kāpums.

Kā liecina RSU aprēķins, katrs sestais vidusskolas absolvents ir izvēlējies studēt RSU, turklāt ar katru gadu to izvēlas darīt arvien zinošāki un motivētāki RSU-uznemsanas-rezultati-02092015.jpgjaunieši – vidējais centralizēto eksāmenu rādītājs vairumam jauniešu, kas pieteicās studēt medicīnu RSU, pārsniedz 80 %, un tas ir ļoti augsts rādītājs. Šogad studijām Latvijas augstskolās pieteicās ap 8000 jauniešu.

RSU studējošo pieaugums veidojies ne tikai tāpēc, ka līdzīgi kā citus gadus, tika aizpildītas valsts budžeta vietas, bet arī tāpēc, ka arvien vairāk jauniešu izvēlas veselības aprūpes jomā studēt par saviem finanšu līdzekļiem, turklāt šogad RSU piedāvāja studijas vairākās jaunās studiju programmās, piemēram, Ārstnieciskā masāža, pēc kurām bijis liels pieprasījums.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: “Rīgas Stradiņa universitāte jau vairāku gadu garumā ir rūpīgi un stratēģiski strādājusi pie studiju kvalitātes uzlabošanas, modernizējot gan studiju saturu, gan to tehnisko nodrošinājumu. Ir arī atjaunoti visi RSU centrālās ēkas studiju korpusi un studiju bāzes, piemēram, Anatomikums un dienesta viesnīcas, kurās vēl rit pēdējie remontdarbi. Tas ļāvis apliecināt, ka RSU un jauniešu pragmātiskā pieeja kvalitatīvas izglītības un nākotnes profesijas izvēlē sakrīt. Šodien jaunieši ir ļoti prasīgi – viņi vēlas ne tikai redzēt studiju laikā apgūstamās konkrētās zināšanas, prasmes un kompetences, bet arī iegūt skaidru vīziju par savas izvēlētās profesijas nākotni un spēju ar to veidot savas dzīves labklājību. RSU ir pierādījusi, ka to spēj piedāvāt, un šāds ceļš būtu ejams katrai augstskolai Latvijā, kas izvēlas ilgtermiņa attīstību.”

Pirmdien, 31. augustā, RSU atsāksies ierastais ritms. Līdz ar jaunā akadēmiskā gada sākumu šajā dienā RSU centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16) ar īpašu koncertu studentiem un darbiniekiem atklās arī 65 gadu jubilejai veltīto pasākumu programmu. No plkst. 13.00 RSU centrālās ēkas vestibilā un pagalmā notiks studējošo organizāciju rīkotas aktivitātes – uz skatuves pagalmā muzicēs RSU jauniešu orķestris un pagājušā gada RSU aktīvā atpūtas festivāla Taurenis talantu konkursa laureāti. Ar atrakcijām sevi prezentēs Sporta klubs. Savukārt plkst. 15.00 RSU aulā norisināsies jauno studentu imatrikulācijas ceremonija. Tajā pirmkursniekus sveiks RSU vadība, turklāt klātesošie tiks iepazīstināti ar RSU studentu organizācijām un iespējām darboties universitātes mākslinieciskajos kolektīvos, kuri sniegs priekšnesumus. Plkst. 16.00 pirmā kursa studenti aicināti tikties ar savas fakultātes vadību, kas pastāstīs par studiju procesu RSU. Tiks izsniegtas studenta apliecības. Jau plkst. 17.00 visi RSU studenti un darbinieki aicināti uz svētku torti pagalmā un īpašu koncertu, kurā uzstāsies grupa Triānas parks, kuras soliste ir RSU studente Agnese Rakovska. 31. augstā pulksten 10.00 sāksies studiju gads arī RSU Liepājas filiāles pirmā gada studentiem.

Papildu informācijai: