Preses relīzes

„Ceturtdien, 8. martā, pulksten 18:00 ar enerģiski sievišķīgas un vitāli emocionālas mūzikas skanējumu Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tiks atklāts jaunais koncertcikls „Pianisma virtuozi”. Pirmo reizi RSU Aulā uzstāsies jaunā un talantīgā pianiste Agnese Egliņa. Viņas RSU flīģeļa skanējumu papildinās Ditas Krenbergas flautas un Elīnas Volkmanes balss skanējums,” informē RSU Aulas vadītāja un koncertcikla organizatore Astra Puriņa, piebilstot, ka šogad līdzās izcilajiem pianistiem koncertēs tik pat izcili cita veida mākslinieki – dziedātāji, klarnetists, flautiste, pianiste.

A.Puriņa norāda: „Mūzikas valodas universālā tonalitāte ir gadsimtiem vienojusi citādi domājošos un runājošos. Atšķirīgi klausītāji un mākslinieciskie strāvojumi ir tikuši vienoti koncertos, kas veidojuši kultūras centrus dažādās cilvēku urbānajās telpās. Pianisma virtuozi, kas caurvija par Pārdaugavas koncertzāli dēvēto Rīgas Stradiņa universitātes Aulu klausītājus pērn, atstāja dziļas un emocionāli saviļņojošas atmiņas par klavierspēles dzīvo skanējumu. Klausītāju pieprasījums jau toreiz ievērojami pārsniedza pieprasījumu, kas koncertcikla rīkotājiem jau toreiz lika domāt par izpildījuma turpinājumu. Pianisma virtuozi bija unikāls koncerts cikls – viens no retajiem Latvijā, kura centrā ir tieši pianists un viņa izpildījums. Tāpēc organizatori un mūziķi nolēma 2012. gadā koncertciklu turpināt, šoreiz jau repertuāru padarot krāšņāku ar izcilu spēlējošo mūziķu un dziedošo mākslinieku klātbūtni.”

Savukārt 2012. gada 22. martā, pulksten 19:00 uzstāsies unikāls pianistu duets – Vestards Šimkus un viņa māsa Aurēlija Šimkus. Vestarda vārds mūzikas pazinējiem jau ir licis sevi iegaumēt ļoti spilgti – aizrautīgie Vestarda Šimkus līdzjutēji un mūzikas pazināji ir daudzviet Latvijā un ārpus tās. Savukārt Aurēlija, kura šobrīd mācās Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas 7. klasē, savu skanējumu vēl tikai veido, liekot uzdot ekspertu jautājumus, vai jau tas netuvojas brāļa prasmēm un jau tās nepārsniedz. No 7 gadu vecuma Aurēlija Šimkus veic aktīvu koncertdarbību, un jau ir piedalījusies un uzvarējusi vairākos starptautiskos jauno izpildītāju konkursos un festivālos. Koncerta repertuārā brālis un māsa sola divtik spilgtus un neaizmirstamus mūzikas baudījuma mirkļus un neaizmirstamus pārdzīvojumus.

Koncertcikls noslēgsies 2012. gada 12. aprīlī, pulksten 19:00 , kad tajā uzstādies jau labi pazīstamā, jaunā pianista zvaigzne no Krievijas Antons Ļahovskis. Antons Ļahovskis ieguvis daudz balvu dažādos starptautiskos pianistu konkursos. Viņa klaviermūzikas skaņas savīsies ar klarnetes plūdumu – koncertā spēlēs un uzstāsies arī izcilais latviešu klarnetists Ints Dālderis, kurš līdzās politiķa karjerai ir sevi spilgti ir pierādījis starptautiski kā izcils klarnetes meistars.

Jaunais koncertcikls sola plašu klausītāju loku, RSU Aulā šo ciklu nostiprinot kā noturīgi kvalitatīvu muzikālo tradīciju, klaviermūzikas popularizēšanā un aizpildot Latvijā unikālo pasākumu nišu – piedāvājot vienkopus izcilākos jaunos pianistus.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: