Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pasniedzējiem, viesprofesoriem, uzņēmējiem un nozares organizācijām, augstskolā izstrādāta jauna, plaši konkurētspējīga bakalaura studiju programma angļu valodā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmējdarbība (International Business and Start-up Entrepreneurship), kurā pirmos studentus plānots uzņemt 2020. gada rudenī. RSU šajā programmā piedāvās studēt pilna un nepilna laika klātienē, un studijas noritēs izteikti starptautiskā vidē – ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem, kā arī vizītēm ārpus Latvijas. Tuvākajā laikā programmu iesniegs licencēšanai.

Kā norāda jaunās studiju programmas vadītājs Dr. sc. admin. Romāns Putāns, aizvien vairāk darba tirgu piepilda tieši starta uzņēmumi jeb jaunuzņēmumi, kuri meklē sev darbiniekus. “Starta uzņēmējdarbības prasmes un kompetence mūsdienu strauji progresējošajā, piesātinātajā un ļoti ātrajā uzņēmējdarbības vidē ir pieprasītas ne tikai jaunu, bet arī pieredzējušu uzņēmēju vidū. Attīstot šo programmu, esam reaģējuši ne tikai uz pašreizējo tirgus pieprasījumu, bet arī ņēmuši vērā Latvijas jauniešu pieaugošo vēlmi iegūt praktiskas zināšanas inovatīvā, starptautiskā vidē,” norāda R. Putāns.

Jaunās programmas saturs tika prezentēts īpašā konferencē 25. oktobrī, kurā piedalījās gan augstskolas vadība – studiju prorektore profesore Tatjana Koķe un RSU Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds –, gan programmas docētāji, viesprofesori, uzņēmēji un pārstāvji no tām nozares organizācijām, kas piedalījās programmas radīšanā un novērtēšanā.

Kā pasākumā uzsvēra Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktora vietniece Madara Ambrēna, jaunuzņēmumu ekosistēma Latvijā attīstās strauji, tie ir vairāk nekā 350 uzņēmumi un vairāk nekā 300 miljonus eiro lielas piesaistītās investīcijas. “Jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstība ir viena no Ekonomikas ministrijas darbības prioritātēm. Domājot par ilgtspējību, svarīga loma ir augstskolām. Tieši augstskolām ir jākļūst par centrālo elementu, kas nodrošina jaunuzņēmumu attīstības nepārtrauktību un veido veiksmīgas sinerģijas,” saka M. Ambrēna. Savukārt, izvērtējot aktualitātes uzņēmējdarbībā Latvijā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve Katrīna Zariņa norādīja, ka, saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, pašlaik valstī trūkst tieši augsti kvalificēts darba spēks. Tikmēr viesprofesore Antje Leukens no Šveices Ziemeļrietumu Lietišķo zinātņu augstskolas (University of Applied Sciences Northwestern Switzerland) akcentēja, ka jaunā studiju programma ir veiksmīgi organizēta un tā būs starptautiski konkurētspējīga.

Šī ir viena no sešām jaunajām, starptautiski konkurētspējīgajām studiju programmām, ko RSU plāno attīstīt ar Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzfinansējumu laika posmā līdz 2023. gadam projekta Studiju programmu fragmentācijas mazināšana un studiju internacionalizācijas veicināšana Rīgas Stradiņa universitātē (projekta nr. 8.2.1.0/18/A/014) ietvaros. Vairāk par projektu lasāms RSU mājaslapā.

Papildu informācijai