Preses relīzes

Šā gada 17. janvārī tiks atzīmēta izcilā ārsta, veselības aprūpes organizētāja, medicīnas vēsturnieka un topošo mediķu izglītotāja profesora Paula Stradiņa (1896–1958) 120 gadu dzimšanas diena. Pieminot nozīmīgo jubileju, 19. janvārī plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) muzejā (Dzirciema ielā 16, K korpusa 102. telpā, blakus aulai) notiks profesoram Paulam Stradiņam veltīta pēcpusdiena, kurā būs iespēja noklausīties RSU docentes Maijas Pozemkovskas priekšlasījumu par prof. P. Stradiņa dzīves gājumu un profesionālo darbību un vēsturnieces Līvas Klaberes pētījumu par divām P. Stradiņa vaska maskām.

No 7. janvāra līdz 29. februārim RSU muzejā ir iespēja aplūkot izstādi, kurā eksponētas abas P. Stradiņa sejas maskas – viena no RSU muzeja, otra no P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma, kā arī var iepazīties ar prof. P. Stradiņa dzīves gājumu fotogrāfijās.

RSU muzeja vadītāja Daiga Dupate: "Rīgas Stradiņa universitāte nes Stradiņu dzimtas vārdu, un Pauls Stradiņš bija pirmais šīs dzimtas ievērojamākais pārstāvis. Stradiņu dzimtas pēcteči, kuru vidū ir mediķi, fiziķi, arhitekti, mākslinieki un valodnieki, ir sasnieguši profesionālus panākumus un izpelnījušies ievērību un atzinību gan Latvijā, gan pasaulē. Akadēmiķis Jānis Stradiņš ir norādījis, ka dzimtai kopīgs ir darbīgums, demokrātiskums, paškritika, augstu mērķu stādīšana, pietiekama inteliģence un intelekts, nacionālās identitātes apzināšanās, kā arī neatkarīgs skats uz lietām. Pauls Stradiņš ir teicis – "mīlestība ir augstākā medicīna". Šīs Stradiņu dzimtas vērtības, dzīvesziņu un principus Rīgas Stradiņa universitāte vēlas kopt savos studentos."

P. Stradiņa piemiņas pēcpusdienā būs iespēja dzirdēt daudzus interesantus un ne tik labi zināmus faktus no profesora biogrāfijas, kā arī iespēja uzzināt par ievērojamiem Stradiņu dzimtas pārstāvjiem. Aicināti visi interesenti; ieeja – bez maksas.

Papildu informācijai: