RSU darbā iesaistās arvien vairāk ārvalstu viesdocētāju
Pateicoties mērķtiecīgam darbam ārvalstu docētāju piesaistē, 2018. gads Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) noslēdzies ar pozitīvu bilanci – viesdocētāju un viespētnieku kopējais skaits ir sasniedzis 81, kas veido jau 16% no akadēmiskā personāla skaita. Tas ir par 4 % vairāk nekā 2017. gadā. Visbiežāk RSU izvēlās docētāji un pētnieki no Zviedrijas, Itālijas, Lielbritānijas un Vācijas.
“Plašāka viesdocētāju un viespētnieku līdzdalība RSU zinātniskajā un studiju darbā ir viens no augstskolas stratēģiskajiem mērķiem, jo modernu universitāti raksturo atvērtība un starptautiska vide. Mūsu darbs izcili apliecina, ka RSU ir internacionalizācijas flagmanis Latvijā,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.
2018. gadā RSU veica izmaiņas viesdocētāju piesaistes kārtībā, kas ļāva precīzāk strukturēt pieeju ārvalstu kolēģu piesaistē un padarīt augstskolu par vēl pievilcīgāku darba devēju akadēmiskajam personālam no citām pasaules valstīm. Arī 2019. gadā vieslektoru skaita dinamika saglabāsies pozitīva – to skaits turpinās palielināties. Plānots, ka būtisku artavu šajā procesā dos Eiropas struktūrfondu finansētais 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa projekts “Rīgas Stradiņa universitātes akadēmiskā personāla kapacitātes stiprināšana”.
“Kandidējot uz rektora amatu, kā vienu no saviem mērķiem izvirzīju sasniegt 15 % vieslektoru īpatsvaru,” atzīst RSU rektors prof. A. Pētersons, ar gandarījumu paužot, ka “jau pēc gada šis mērķis ir pat nedaudz pārsniegts. Tas ir nozīmīgs sasniegums mūsu universitātes internacionalizācijā.”
RSU arvien aktīvāk paplašina internacionalizāciju gan studiju procesā, gan pētniecībā. Ārvalstu viesprofesori lasa lekcijas, vada nodarbības, piedalās valsts eksāmenu komisiju darbā. Arvien vairāk viesdocētāju vada un recenzē universitātes studējošo noslēguma un promocijas darbus. Turklāt RSU ir paplašinājusi studiju piedāvājumu, studijas angliski piedāvājot arī bakalaura programmā Māszinības un maģistra studiju programmā Sabiedrības veselība. Kopskaitā jau sešas pamatstudiju un piecas maģistrantūras programmas RSU ir apgūstamas angļu valodā.
Plašs starptautisks notikums būs arī RSU Zinātnes nedēļa, kas notiks šogad no 1. līdz 5. aprīlim. Tās ietvaros norisināsies trīs starptautiskas konferences, kurām dalību jau tagad apstiprinājuši vieslektori no 17 pasaules valstīm. Paralēli šim darbam RSU turpina attīstīt studiju bāzes ārvalstīs. Līdzās studiju bāzēm Vācijā un Itālijā tuvākajos gados plānots nostiprināt sadarbību arī ar Izraēlu un Zviedriju. Internacionalizācija tiek arī attīstīta, sinhronizējot studiju programmu Medicīna ar vadošo Vācijas, Austrijas un Skandināvijas studiju programmām medicīnā. Tas ļaus RSU piedāvāto studiju programmu padarīt vēl konkurētspējīgāku starptautiskā mērogā, piesaistot arī vairāk viesdocētāju.
Papildu informācijai