Preses relīzes

Īstenojot plašu augstskolas atbalsta programmu ar vadošo docētāju un studentu iesaisti, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) atsākusi iepriekšējo gadu iniciatīvu palīdzēt skolēniem izstrādāt viņu zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD).

Programmas ietvaros skolēniem būs pieejami RSU resursi – gan mācībspēku un vecāko kursu studentu konsultācijas vai intervijas, gan universitātes bibliotēka, gan laboratorijas eksperimentu vai novērojumu veikšanai. Papildus iepriekš piedāvātajiem 11 virzieniem (veselības zinātne, bioloģija, ķīmija, fizika, tieslietas, ekonomika, politoloģija, socioloģija, psiholoģija, filozofija un vēsture) šogad atbalsts tiks sniegts arī tiem skolēniem, kas ZPD izstrādā kulturoloģijā vai pedagoģijā.

"Zinātne sākas skolas solā, un mums kā tradīcijām bagātai universitātei ir ne vien gods, bet arī pienākums sniegt savu artavu, lai jauniešos raisītu interesi par pētniecību un attīstītu viņu prasmes un kompetences šajā jomā – spēju iegūt datus, tos interpretēt un prezentēt citiem," norāda RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

Skolēni šo izdevību izmantojuši un atzinīgi to novērtējuši jau pērn. Kā norāda RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras docente Anda Ķīvīte, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 12. klases skolnieces Paulas Lazdiņas pērn izstrādātais darbs "Dehidratācijas un to ietekmējošo faktoru izplatība atlētu vidū" bijis laba bakalaura darba līmenī. "Tikāmies vairākkārt, palīdzēju skolniecei izveidot darba struktūru, datu analīzes konceptuālo modeli, palīdzēju mērķa, uzdevumu un hipotēzes formulēšanā. Paula bija apmierināta ar sadarbību, un viņas darba gala vērtējums bija 9 balles," stāsta docente.

Lai pieteiktos atbalstam ZPD tapšanā, jaunieši aicināti aizpildīt anketu RSU mājaslapā, kur arī pieejama sīkāka informācija par universitātes piedāvājumu. Jautājumus, kas radušies, vidusskolēni aicināti uzdot vai nu e-pastā (skoleniematrsu[pnkts]lv) vai pa telefonu (67409253).

Papildu informācijai: