Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Psiholoģija
Absolventiem
Darbiniekiem
Grāmatas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Izdevniecības un poligrāfijas nodaļa laidusi klajā grāmatu Attālināta psiholoģiskā palīdzība un konsultēšana, kuras autori ir RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes studenti, docētāji un absolventi.

Izdevumā ietverts gan individuālās, gan grupu psiholoģiskās palīdzības un konsultēšanas raksturojums, aplūkota ētisko un tiesisko aspektu nozīmība, uzsvērtas datu drošības un konfidencialitātes prasības, profesionālajā darbībā sniedzot psiholoģisko palīdzību un konsultējot attālināti, kā arī piedāvāts neliels ieskats digitālajā kompetencē 21. gadsimtā sākumā un darba ar bērniem un pusaudžiem specifika, sniedzot psiholoģisko palīdzību un konsultējot attālināti.

attalinata-psihologiska-palidziba-un-konsultesana.png

"Grāmatas autoru mērķis ir iepazīstināt psiholoģiskās palīdzības sniedzējus un ikvienu speciālistu, kas Latvijā piedāvā attālinātas psiholoģiskās palīdzības un konsultēšanas iespējas un specifiku, ar pasaulē atzītām pieejām un profesionālās darbības standartiem,"

pastāstīja viena no autorēm, Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras lekt. Zane Gulbe.

Ideja veidot šādu izdevumu esot radusies jau pirms Covid-19 pandēmijas. 2019. gada aprīlī RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra, Latvijas Psihologu biedrības Profesionālās kompetences centrs un Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija organizēja tiešsaistes semināru Psihologa darbs un attālinātu konsultāciju izaicinājumi ārkārtas stāvokļa laikā, kurā tika aktualizēta informācija par attālinātas psiholoģiskās palīdzības un konsultēšanas iespējām psihologa, mākslas terapeita un supervizora darbībā, kā arī datu drošības aspekti.

Grāmata būs noderīga psihologiem, psihologiem pārraugiem un psiholoģijas studentiem, citu palīdzošo profesiju pārstāvjiem, kuri savus pakalpojumus piedāvā un sniedz attālināti, piemēram, pedagogiem, supervizoriem, sociālajiem darbiniekiem, karjeras konsultantiem, koučiem / izaugsmes veicinātājiem un dažādu jomu konsultantiem. Darbā iekļautā informācija var būt saistoša un ieinteresēt potenciālos klientus, kuri, iespējams, gūs iedrošinājumu attālinātai sadarbībai ar psihologu.

Grāmatas autori: Zane Gulbe, Ivans Jānis Mihailovs, Inese Paiča, Kirils Dubiņins un Tatjana Bergmane. Sastādītāja: Zane Gulbe. Galvenā redaktore: Aija Lapsa. Redaktore: Indra Orleja. Maketētāja: Kristīne Circene. Recenzenti: Jeļena Ļubenko un Maija Zakriževska-Belogrudova.

Grāmatas Attālināta psiholoģiskā palīdzība un konsultēšana elektroniskā versija pieejama RSU mājaslapā Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras lapā sadaļā Publikācijas.