Preses relīzes

Trešdien, 3. oktobrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks atvēršanas svētki kolektīvajai monogrāfijai "Zinātniskā rakstīšana un pētījumu rezultātu izplatīšana", ko RSU profesores Kristīnes Mārtinsones un Daugavpils Universitātes profesores Anitas Piperes redakcijā klajā laidusi RSU izdevniecība. Grāmata, kuru veidojuši 12 autori, ir pirmais latviski izdotais darbs, kurā sistemātiski un vispusīgi sniegta informācija par zinātniskās rakstīšanas prasmēm, to pilnveidošanu, par pētījumu rezultātu izplatīšanu un informācijpratību zinātnē.

Jaunizdotā monogrāfija, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei, kalpos kā rokasgrāmata plašai mērķauditorijai visās zinātņu jomās, uzskata izdevuma veidotāji. Neskatoties uz to, ka iegūto rezultātu komunicēšana ir noteikta par vienu no pienākumiem zinātniskā darba veicējiem, Latvijā līdz šim akūti iztrūcis šādu visaptverošu izdevumu. Grāmata aptver tādus tematus kā akadēmiskā un zinātniskā rakstīšana studiju procesā, zinātniskās publikācijas veidus, struktūru un izstrādi, kā arī pētījuma rezultātu izplatīšanu.

Kā atzīst izdevuma recenzente dr. habil. oec. Baiba Rivža, grāmatas tematika skar "ne tikai ikvienu studējošo un pat vidusskolas klašu skolēnus, akadēmisko un zinātnisko personālu, bet arī plašu auditoriju ārpus tiešās akadēmiskās un zinātniskās vides, kam nākas saskarties ar dažādu veidu pētnieciskajiem darbiem un zinātniskajām publikācijām. No prasmes pasniegt un izplatīt pētījumu rezultātus ir atkarīgs to tālākais liktenis – kā tie tiks uztverti, izmantoti un iedzīvināti praksē, kā notiks zināšanu pārnese."

Kolektīvās monogrāfijas autoru kolektīvs aptver gan zinātniekus, gan RSU mācībspēkus, tostarp arī valodniecības un bibliotēkas zinātņu nozares pārstāvjus. Grāmatā ietverti U. Berķa, I. Gobiņas, M. Dambrovas, K. Mārtinsones, I. J. Mihailova, A. Piperes, I. Rozenvaldes, S. Riekstiņas, D. Spilas, K. Šneideres, J. Vīķes un I. Znotiņas raksti.

Interesenti aicināti pievienoties grāmatas atvēršanas svētkos 3. oktobrī plkst. 13.00 Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē (Dzirciema ielā 16), līdz 30. septembrim, piesakot savu dalību (laura[pnkts]stepanovaatrsu[pnkts]lv (laura[dot]stepanova[at]rsu[dot]lv)).