Preses relīzes

Šonedēļ, sākoties uzņemšanai, studijām Rīgas Stradiņa universitātē pieteikušies jau 2900 studētgribētāju. Visvairāk pieteikumi saņemti pamatstudiju programmās Medicīna un Fizioterapija – attiecīgi 540 un 278 pieteikumi. Nemainīgi atzīta nākamo studējošo vidū ir arī studiju programma Multimediju komunikācija – 135 pieteikumi. Jau šobrīd vairāk nekā pagājušā gadā kopumā pieteikumus saņēmusi studiju programma Farmācija – 131.

Noslēdzoties pirmajai jauno studentu uzņemšanas nedēļai, RSU pieprasītākās studiju programmas medicīnas un veselības aprūpes jomā ir jau iepriekš minētās Medicīna, Fizioterapijaun Farmācija, kā arī Zobārstniecība, Uzturs un Ergoterapija. Savukārt sociālo zinātņu studiju programmās līdzās Multimediju komunikācijai, starp pieprasītākajām ir arī studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas, Starptautiskais mārketings un reklāma, Sabiedriskās attiecības, Žurnālistika un Tiesību zinātnes.

RSU veiktā datu analīze rāda, ka šī gada pieteikumu skaitā, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, nozīmīgu atšķirību nav – tas nav nedz palielinājies, nedz samazinājies. Jau pirmajās četrās uzņemšanas dienās ir saņemti aptuveni tikt pat daudz pieteikumu kā pagājušā gadā.

Pēc RSU Uzņemšanas komisijas datiem, šogad vairāk nekā 20% reflektantu, kas iesniedz pieteikumus pamatstudiju programmās ir absolvējuši vidusskolu pirms gada vai vēl agrāk. Vecākajam reflektantam, kurš šonedēļ ir iesniedzies pieteikumu RSU Māszinību pamatstudiju programmā, ir 55 gadi.

Indra Treija, RSU Uzņemšanas komisijas vadītāja: „Šogad novērojam interesantu tendenci, kad ‘visu no jauna’ vēlas sākt arvien vairāk cilvēku ap 30 gadiem un vecāki, piesakoties dažādās pamatstudiju programmās. Iemesli šādam lēmumam ir dažādi – mainījies darba tirgus pieprasījums, vēlas iegūt vēl vienu izglītību vai arī beidzot vēlas dzīvē studēt un strādāt jomā, kura no sirds interesē un aizrauj, pat, ja nākotnes darbs nesola lielākus ienākumus.”

Papildu informācijai: