Preses relīzes

Otrdien, 22. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte rīkos publisku semināru un diskusiju par jauno psihoaktīvo vielu prevences jeb novēršanas iespējām. Diskusijā piedalīsies plašs ekspertu loks, sākot no tiesību jomas pārstāvjiem līdz psihoterapeitiem un sociālā darba pārstāvjiem, kuri runās par sešām dažādām tēmām,” informē RSU Juridiskās fakultātes dekāns Andrejs Vilks.

„Mūsdienu pasaulē aizvien straujāk ienāk jaunas psihoaktīvas vielas, kuras kļūst aizvien pieejamākas iekšējā tirgū, un tās lieto arvien vairāk cilvēku, it īpaši jaunieši. Sintezējot jaunās psihoaktīvās substances ir viegli izvairīties no pašreizējajiem kontroles pasākumiem un izstrādāt jaunas narkotiskās vielas, kas var būt legālas, bet kurām ir izteikti kaitīgas sekas,” skaidro A.Vilks, norādot, ka „pašreizējā sistēmā arī trūkst pietiekoši efektīvu kontroles pasākumu un prevences iespēju. Jaunās apreibinošās vielas ir psihoaktīvas, kas izmaina šo vielu lietotāju domāšanu, sajūtas un uzvedību, paaugstina agresivitāti. To ietekme uz fizisko un garīgo veselību ir izteikti negatīva un neatgriezeniska.”

Seminārā piedalīsies tieslietu ministre Baiba Broka, Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Tālavs Jundzis, Rīgas Stradiņa universitātes dekāns Andrejs Vilks, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš, Saeimas deputāts, Andrejs Elksniņš, Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta Politikas ieviešanas nodaļas vadītājs Jānis Bekmanis, Rīgas Apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās klīnikas virsārsts Artūrs Utināns, Psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna, Latvijas Atkarības psihologu apvienības valdes locekle, Rīgas Stradiņa universitātes Sporta, uztura un pedagoģijas katedras asistente Aelita Vagale, Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedras vadītāja, Lolita Vilka, Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes Apmācību un informācijas sektora vadītāja, nodaļas vadītāja vietniece Inga Dreimane.

Seminārs un diskusija notiks par šādā sešām tēmām:

1. Pašreizējais tiesiskais regulējums un grozījumi spēkā esošajos tiesiskajos aktos narkotisko un psihoaktīvo vielu nelegālās aprites ierobežošanā;
  2. Konceptuāli stratēģiskās nostādnes jauno psihoaktīvo vielu izplatības ierobežošanā;
  3. Tiesiskā prakse atbildības noteikšanā par narkotisko un psihoaktīvo vielu, tai skaitā jauno substanču aprites noteikumu pārkāpšanu;
  4. Jauno psihoaktīvo vielu lietošanas medicīniskie aspekti;
  5. Jauniešu narkotizācijas pašreizējās tendences un atkarību veidošanās;
  6. Jauno psihoaktīvo vielu prevences pedagoģiskās pieejas.

Semināru rīko RSU Juridiskā fakultāte un Eiropas pilsētas pret narkotikām (ECAD) ar Tieslietu ministrijas atbalstu Juristu dienu 2014 ietvaros. Seminārs paredzēts pedagogiem, sociālajiem pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem, valsts un pašvaldības policijas preventīvo struktūrvienību un tiesību aizsardzības iestāžu speciālistiem.

Diskusija notiks RSU 2. auditorijā no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Papildu informācijai: