Preses relīzes

„Ceturtdien, 19. janvārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskā fakultāte organizē zinātniski praktisku semināru „Noziedzīgie nodarījumi elektroniskajā vidē: valsts tiesību politikas, krimināltiesisko, kriminālprocesuālo un tiesu digitālo ekspertīžu piemērošanas jautājumi”,” informē RSU Juridiskās fakultātes dekāns, profesors Andrejs Vilks.

Kā norāda A. Vilks, „semināra aktualitāti nosaka pēdējos gados Latvijā, kā arī visur pasaulē krasi pieaugošais elektroniskajā vidē veikto noziedzīgo nodarījumu skaits. Kibernoziegumu apkarošana visā pasaulē balstās uz trīs elementiem – pirmkārt, pilnvērtīgas normatīvo aktu bāzes, kas paredz gan kriminālatbildību, gan kriminālprocesuālās metodes šādu nodarījumu izmeklēšanā, otrkārt, tiesībaizsardzības speciālistu – juristu un IT speciālistu – kopīgu sadarbības spēju minēto nodarījumu atklāšanā un, treškārt, procesa virzītāju zināšanas novest lietu līdz spriedumam. Visi trīs elementi ir spējīgi funkcionēt tikai tad, ja visas procesā iesaistītās personas ir apveltītas ar nepieciešamajām zināšanām.”

Seminārā tiks apskatīti gan valsts tiesībpolitiskie aspekti informācijas sistēmu apdraudējumu risku apzināšanai, gan incidentu reģistrācijas kārtība, kā arī procesa stadijas no informācijas saņemšanas policijā par noziedzīgu nodarījumu līdz tiesas spriedumam, ieskaitot noziedzīgo nodarījumu elektroniskajā vidē krimināltiesiskās un kriminālprocesuālās problēmas un digitālās tiesu ekspertīzes nozīmi šādos procesos. Pēc katra ziņojuma paredzēta diskusija un detalizēta jautājuma apspriešana.

Semināra programma:

1. Valsts politika Informācijas sistēmas drošības organizēšanā –

• M. Andžāns: „Informācijas tehnoloģiju drošības politika un normatīvie akti Latvijas Republikā: teorētiskie un praktiskie aspekti”;
  • K. Sataki: „Datoru drošības incidentu aktuālās problēmas”.

2. Noziedzīgu nodarījumu pret e- vidi krimināltiesiskie aspekti –

• Dr. jur. A. Lieljuksis: „Informatīvo sistēmu izmantošana noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā”;
  • Dr. jur. U. Ķinis: „Noziedzīgi nodarījumi pret informācijas sistēmu drošību”.

3. Kibernoziegumu izmeklēšanas procesuālie aspekti –

• Dr. jur. U. Miķelsons: „Kriminālprocesa piemērošanas problēmjautājumi, izmeklējot noziedzīgus nodarījumus elektroniskā vidē”;
  • Mag. jur. A. Buko: „Kibernoziegumu izmeklēšanas aktualitātes, kriminālistiskie aspekti”.

4. Tiesu digitālās ekspertīzes nozīme noziedzīgu nodarījumu pret e- vidi izmeklēšanā –

• Mag. jur. A. Evardsons: „Informācijas tehnoloģiju ekspertīzes, to organizatoriskās un juridiskās problēmas”;
  • Mag. teh. O. Šeršņeva: „Informācijas tehnoloģiskās ekspertīzes, tehniskās problēmas un risinājumi”.

Ar semināra dalībnieku profesionālās darbības CV var iepazīties RSU mājas lapā.

Pasākuma norises laiks un vieta – 19. janvārī, plkst. 10.00, Rīgas Stradiņa universitātes 1. auditorijā, Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: