Preses relīzes

Domājot par atjaunojamo energoresursu izmantošanu, SEG emisiju samazināšanu un augstskolas finanšu līdzekļu taupīšanu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), realizējot SIA Vides investīciju fonda administrēto un Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansēto projektu Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā Rīgas Stradiņa universitātē (Vienošanās Nr. KPFI-16/66), iegādājusies trīs Volkswagen e-up! elektromobiļus.

RSU studentiem un darbiniekiem tos būs iespēja apskatīt un izmēģināt RSU Zaļās nedēļas pēdējā dienā – piektdien, 17. oktobrī, – pulksten 11.30 universitātes centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 pagalmā pie strūklakas.

Pasākumā piedalīsies RSU attīstības prorektors Toms Baumanis, RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede, RSU Attīstības un projektu departamenta pārstāvis, Moller Auto Lidosta Volkswagen centra Automobiļu tirdzniecības nodaļas vadītājs Ansis Valdovskis u. c.

Līdz plkst. 12.00 ikvienam klātesošajam būs iespēja elektromobiļus ne tikai apskatīt, bet arī apbraukt apkārt universitātei.

Elektromobiļu iegāde veikta, izmantojot KPFI līdzfinansējumu – 55 000 eiro. RSU nodrošinātais līdzfinansējums ir nedaudz lielāks par 23 800 eiro (nedaudz vairāk kā 30 %).

KPFI konkursā tika atbalstīta tikai ar elektrību darbināmu jaunu, rūpnieciski ražotu vieglo pasažieru transportlīdzekļu iegāde, ar kuru nobrauktais attālums var sasniegt  līdz 160 kilometriem ar vienu uzlādi. E-up! spēj sasniegt 130 kilometri stundā maksimālo ātrumu, un no 0 līdz 100 kilometriem stundā ieskrienas 12,4 sekundēs.

Pirms elektromobiļu prezentācijas no plkst. 11.00 līdz 11.30 RSU pagalmā studenti kopā ar RSU vadības pārstāvjiem iestādīs sudrabegli, lai mums augtu pašiem sava Ziemassvētku egle.

Elektromobiļi visā pasaulē kļūst arvien pieprasītāki, jo ir videi draudzīgi un ekonomiski izdevīgi. Elektromobilis Volkswagen e-up! patērē 11,7 kWh elektroenerģijas uz 100 kilometriem, kas pēc pašreizējā elektrības tarifa izmaksā nepilnus divus eiro. Turklāt Volkswagen e-up! ir lētākais elektromobiļu modelis, kas tiek piedāvāts Latvijā.

Papildu informācijai: