Preses relīzes

Ceturtdien, 18. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstnieka Latvijā Marka Pekalas (Mark Pekala) publiskā vieslekcija "Transatlantiskās attiecības pēc ekonomiskās recesijas" (Transatlantic relations after economic recession). Lekcija tiek organizēta RSU, sadarbojoties ar ASV vēstniecību un Latvijas Ārpolitikas institūtu.

ASV vēstnieks M. Pekala lekcijā skaidros ASV ārpolitikas saistību ar Eiropas Savienības ekonomisko attīstību un izaugsmi, tirdzniecību un tās nosacījumiem, kā arī pašreizējās ekonomiskās attiecības starp ASV un Latviju. Pēc vēstnieka prezentācijas studentiem būs iespēja uzdot jautājumus gan par lekcijas tēmu, gan ASV un Latvijas attiecībām kopumā. Diskusiju vadīs RSU Eiropas studiju fakultātes docents un žurnālists Edijs Bošs. M. Pekalas vieslekcija notiks RSU, Hipokrāta auditorijā, no plkst. 12.30 līdz 13.30, Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Pirms vieslekcijas ASV vēstnieks M. Pekala tiksies ar RSU vadību, lai pārrunātu RSU plānus arvien straujāk paplašināt savu darbību starptautiskā mērogā.

ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, arī izglītības attīstības jautājumos. Abas valstis saista īpašas attiecības, kuru oficiālā vēsture aizsākās 1922. gada 28. jūlijā, kad ASV valdība nāca klajā ar paziņojumu par Latvijas valdības atzīšanu, un starp abām valstīm tika nodibinātas diplomātiskās attiecības. Kopš tā laika Latvijā darbojošies jau 8 ASV vēstnieki. Marku Pekalu ASV senāts vēstnieka amatā Latvija apstiprināja 2012. gada 29. martā.

Ņemot vērā RSU mērķi būt modernai un starptautiskai augstskolai, tā regulāri rīko vietējo un ārvalstu vadošo nozaru ekspertu vieslekcijas studentiem gan medicīnas un veselības aprūpes studiju programmās, gan sociālo zinātņu programmās, kurās būtisku vietu ieņem zināšanas par Latvijas ārpolitiku, starptautiskajām attiecībām un globālo ekonomiku. RSU ar vieslekcijām uzstājušies vairāk nekā 10 valstu vēstnieki no ASV, Somijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

Papildu informācijai: