Preses relīzes

Adventa pirmajā nedēļā, otrdien, 4. decembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas un antropoloģijas institūtā notiks Pateicības dievkalpojums, kurā augstskola un sabiedrība teiks paldies un atvadu vārdus tiem, kuri ziedojuši savu ķermeni medicīnas zinātnei un anatomijas studijām.

Adventa vainags simbolizē mūžīgo ritējumu, un aizdegtās sveces tajā liecina par Gaismas mūžīgo atgriešanos pasaulē. Vairākās ar medicīnu saistītās Eiropas augstskolās tradicionāli notiek aizlūgumi, kuros cieņā un mīlestībā tiek sacīti pateicības vārdi cilvēkiem, kas sevi ziedojuši zinātnei, bet dažādu iemeslu dēļ viņu mūža ritējuma loks simboliski nav noslēdzies. 2002. gadā RSU kļuva par pirmo augstskolu Baltijas valstīs, kas aizsāka Pateicības dievkalpojumu tradīciju, lai svinīgi pateiktos cilvēku nesavtībai zinātnes ceļā uz patiesību.

Dievkalpojumā piedalīsies:

• Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis,
  • Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers,
  • Latvijas pareizticīgo baznīcas pārstāvis priesteris Jānis Dravants,
  • Katoļu baznīcas bīskaps un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis,
  • Baptistu draudžu savienības Bīskapa vietnieks un Rīgas Mateja draudzes mācītājs Pēteris Eisāns,
  • RSU jauktā kora „Rīga” grupa un ērģelnieks Roberts Hansons.

Pateicības dievkalpojumā tiks pieminētas personas, kuras savu ķermeni ziedojušas anatomijas studijām un medicīnai – Aivars, Aleksandrs, Alla, Anatolija, Eldara, Lolita, Romualds, Vitālijs un Zoja.

Pateicības dievkalpojums notiks otrdien, 4. decembrī, pulksten 15.00, RSU Anatomijas un antropoloģijas institūtā Kronvalda bulvārī 9, Rīgā. Adreses koordinātes ir pieejamas, klikšķinot šeit.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, no kuriem 800 ir pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: