Preses relīzes

Ar piecām starptautiskām konferencēm, kas aptvers gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu jomas, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pavasarī rīkos vērienīgāko Latvijā notiekošo pasākumu zinātnē – Research Week 2021 jeb Zinātnes nedēļu. Tā norisināsies angļu valodā tiešsaistē 22.–27. martā. Pasākumā aicināti piedalīties gan zinātnē aktīvi docētāji un pētnieki, gan studenti un citi interesenti no Latvijas un ārvalstīm. Pirmo Zinātnes nedēļu RSU rīkoja 2019. gadā, pulcējot augstskolas vēsturē nebijušu konferenču dalībnieku skaitu – ap 6000 apmeklētāju no 28 valstīm.

Zinātnes nedēļa sāksies 22.–23. martā ar 7. starptautisko studentu konferenci (7th International Student Conference), kas ierasti pulcē ap 1500–2000 dalībnieku no aptuveni 20 valstīm. Savukārt 24.–26. martā darbs deviņās sekcijās noritēs RSU Starptautiskajā medicīnas un veselības zinātņu konferencē Zināšanas praksei (Knowledge for Use in Practice). Vienas dienas pasākumā, konferencē Sabiedrība. Veselība. Labklājība (Society. Health. Welfare), 24. martā tiksies Latvijas un ārvalstu veselības nozaru speciālisti, sociālie darbinieki, sociologi, politikas un sabiedrisko attiecību speciālisti, ekonomisti, juristi, filozofi, izglītības speciālisti un citi. Jau otro reizi notiks arī starptautiskā starpdisciplinārā sociālo zinātņu konference PLACES (2nd International Interdisciplinary Conference PLACES). Tajā darbs noritēs 25. martā visas dienas garumā septiņās sekcijās, aptverot tādas jomas kā politoloģija, psiholoģija, tiesību zinātne, sociālantropoloģija, komunikācija, ekonomika, kā arī socioloģija. Zinātnes nedēļas izskaņā norisināsies arī pētnieciskā konference Mācīšanās un mācīšana augstākajā izglītībā (University Teaching and Learning), kuras uzmanības centrā šoreiz būs tehnoloģijas.

Papildus nozaru konferencēm 24.–26. martā paredzētas visiem kopīgas plenārsesijas, kuras ar priekšlasījumu par valsts tiesisko ietekmi uz indivīdu personisko brīvību atklās Valsts prezidents Egils Levits. Par COVID-19 kā vienu no sarežģītākajiem pārbaudījumiem cilvēcei mūsdienu vēsturē un par pandēmijas ietekmi uz sabiedrību un ekonomiku runās Oksfordas Universitātes asociētā profesore Dace Dzenovska, kura patlaban ir RSU vadošā viespētniece. Tikmēr RSU profesore Ludmila Vīksna un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors profesors Jānis Kloviņš skatīs SARS-CoV-2 infekcijas klīniskos, bioķīmiskos, molekulāros un imunoloģiskos aspektus. Plenārsesijās uzstāsies arī vieslektori no Igaunijas, Šveices, Zviedrijas un Vācijas, runājot par veselības aprūpes digitalizācijas jeb e-health nākotni, biomateriālu attīstību, personalizētās medicīnas un reģeneratīvās medicīnas iespējām.

Sasniegumi zinātnē ir RSU prioritāte, tāpēc dalība visās minētajās konferencēs ir bez maksas. Pētnieki vēl līdz 15. janvārim aicināti iesniegt tēzes Zinātnes nedēļas konferencēm. Arī šoreiz aptuveni 50 labākie darbi tiks virzīti publicēšanai starptautiskos izdevumos, izmaksas sedzot pasākuma organizatoriem.

RSU Zinātnes nedēļa tiek organizēta sadarbībā ar virkni partneru un sponsoru, ieskaitot industrijas organizācijas, stratēģiskos partnerus Latvijā un ārvalstīs, tostarp arī diasporas organizācijas.

Vairāk informācijas: rw2021.rsu.lv.

Papildu informācijai