Preses relīzes

Otrdien, 13. novembrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piešķirs Goda doktora nosaukumus (Doctor honoris causa) Inārai Teterevai un Borisam Teterevam.

Inārai Teterevai tiek piešķirts Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktores nosaukums par nozīmīgu ieguldījumu un atbalstu Rīgas Stradiņa universitātē, īpaši veicinot jaunu cilvēku izglītošanu mākslas un kultūras jomā. Savukārt Borisam Teterevam Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktora tituls tiek piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu RSU attīstībā, jauno veselības aprūpes speciālistu atbalstu un tiekšanās uz izcilību veicināšanu RSU.

Ar „Borisa un Ināras Teterevu fonda” atbalstu daudzi izcilākie RSU medicīnas studenti ir saņēmuši dāsnas stipendijas un portatīvos datorus, gūstot priekšnosacījumu pilnīgam studiju procesam. Katru gadu stipendiju fonds atbalsta vismaz trīs jaunus stipendiātus. Stipendiātiem saglabājot izcilas sekmes un ievērojot citus kritērijus, atbalsts tiek nodrošināts līdz studiju noslēgumam, tādējādi palīdzot studentiem pilnvērtīgi apgūt programmu līdz diploma saņemšanai. Stipendiju fonds darbojas jau otro gadu, un pašreiz kopumā tiek atbalstīti septiņi studenti.

Ar Ināras un Borisa Teterevu atbalstu jau otro gadu pēc kārtas tiek organizēts arī RSU vispārizglītojošais un plašu popularitāti ieguvušais projekts „Inteliģences akadēmija”. Tāpat, būdams RSU priekšteces Rīgas Medicīnas institūta absolvents, Boriss Teterevs atbalstījis pētījumu par RSU. Pieaicinot vietējos un ārvalstu ekspertus, sagatavots RSU padziļināts attīstības stratēģijas ietvars 2012.–2020.gadam ar mērķi vairot izcilu, kvalitatīvu un konkurētspējīgu pasaules līmeņa izglītību, kas kalpos par pamatu nākamiem universitātes izaugsmes gadiem.

Svinīgā ceremonija notiks 13. novembrī RSU Senāta zālē, Dzirciema ielā 16, pulksten 16.00.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. 2012./2013.studiju gadā RSU studē 7400 studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: