Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Trešdien, 15. maijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks svinīga Goda doktora (Doctor Honoris Causa) nosaukumu piešķiršana sociālantropoloģei Bristoles universitātes (Lielbritānija) emeritētajai profesorei Viedai Skultāns, bērnu ķirurgam Grācas universitātes (Austrija) emeritētajam profesoram Mihaelam Holvārtam (Michael Hollwarth) un Donavas Krems universitātes (Austrija) komunikācijas ekspertam Hansam Gerhardam Genšam (Gerhard Gensch).

Vieda Skultāns ir sociālantropoloģe, Bristoles universitātes emeritētā profesore, vairāku zinātnisku monogrāfiju, kā arī daudzu starptautiski citētu rakstu autore tādās izpētes jomās, kā medicīnas un psihiatrijas antropoloģija, slimības un veselības socioloģija, psiholoģiskā medicīna, naratīva analīze, autobiogrāfiju pētījumi un dzimtes studijas. Profesore Skultāns jau kopš 1990-tiem gadiem ir rosinājusi un atbalstījusi vairākus RSU jaunos sociālantropologus viņu studiju gaitās Apvienotajā Karalistē.

Vieda Skultāne ir arī dāvājusi apjomīgas zinātniskās literatūras kolekcijas Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkai, piemēram, 2008.gadā dāvājot vairākus simtus grāmatu tādās pētniecības jomās kā sabiedrības veselība, sociālā psihiatrija, medicīnas antropoloģija, medicīnas vēsture, medicīnas socioloģija, dzimtes studijas un citās jomās. Viņa ir arī pasniegusi studiju kursu medicīnas antropoloģijā RSU socioloģijas programmas doktorantiem un sociālās antropoloģijas maģistra programmas studentiem, kā arī vadījusi maģistra darbu un recenzējusi promocijas darbu.

Profesors Mihaels Holvārts ir viens no izcilākajiem pasaules bērnu ķirurgiem, daudzu bērnu ķirurģijas tehnoloģiju aizsācējs, 19 Eiropas un pasaules bērnu ķirurgu asociāciju Goda biedrs, 208 visaugstākās raudzes (PubMed) zinātnisku publikāciju autors, 36 mācību grāmatu autors un līdzautors un trīs zinātnisku monogrāfiju autors. Kopš 1997. gada profesors ir sniedzis nozīmīgu palīdzību Latvijas bērnu ķirurgu kvalifikācijas celšanai. Viņa vadītajā Grācas universitātes bērnu ķirurģijas klīnikā ir stažējušies pieci Latvijas bērnu ķirurgi. Profesors vienmēr ir sniedzis arī finansiālu palīdzību kolēģiem no Latvijas ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai hospitāciju laikā, kas bija īpaši svarīgi mūsu valsts ekonomiskās krīzes laikā. Profesors Holvārts ir izveidojis Eiropas bērnu ķirurgu asociāciju, attīstot to par vairāku tūkstošu biedru apvienojošu spēcīgu organizāciju. Būdams asociācijas prezidenta amatā, profesors vienmēr ir sniedzis nenogurstošu palīdzību Latvijas speciālistiem.

Profesors Holvārts ir vairākkārtīgi viesojies Rīgas Stradiņa universitātē, 2012. gada maijā kļūstot par augstskolas viesprofesoru. Daudzu gadu garumā viņš ir sniedzis priekšlasījumus un vadījis seminārus RSU Medicīnas fakultātes Bērnu ķirurģijas katedras docētājiem, augstskolas doktorantiem, rezidentiem un studentiem. Pateicoties profesoram, ir izdevies augstā līmenī attīstīt e-Studiju programmas, jo profesors bez maksas ir piešķīris savu monogrāfiju e-versiju lietošanas tiesības RSU studentiem un docētājiem. RSU ir arī noslēgts sadarbības līgums ar Grācas universitātes bērnu ķirurģijas klīniku, kas paredz iesākto sadarbību attīstīt arī turpmāk.

Savukārt Hanss Gerhards Genšs ir personība, kuras atbalstu RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vēsturē varētu uzskatīt par izšķiroši svarīgu, gan piedaloties RSU studiju programmas „Sabiedriskās attiecības” satura izstrādē, gan personiski dedzīgi iesaistoties sabiedrisko attiecību kā akadēmiskas disciplīnas veidošanā Latvijā. H.G.Genšs devis milzīgu ieguldījumu RSU Komunikācijas studiju katedras izveidē un attīstībā pašos katedras darbības pirmsākumos. 2001. gadā viņš bija viens no pirmajiem ārvalstu vieslektoriem, kas uzņēmās vadīt studiju kursus RSU sabiedrisko attiecību programmas studentiem, it īpaši krīžu komunikācijas vadībā.

Goda doktora svinīgā inaugurācijas ceremonija notiks 15.maijā, plkst. 16.00 RSU Senāta zālē Rīgā, Dzirciema ielā 16.

Rīgas Stradiņa universitāte Goda doktora (Doctor Honoris Causa) nosaukumu piešķir kopš 1990. gada 26. jūnija, kad universitātes Zinātņu padome pieņēma šādu lēmumu. Goda doktora nosaukumu piešķir universitātes Senāts par izciliem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un RSU attīstībā. 

 
Papildu informācijai: