Preses relīzes

Noslēdzoties Ziemas uzņemšanai, kad Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) pievienojās 184 jauni studenti, RSU ir ievērojami pieaudzis ārvalstu studentu skaits, sasniedzot 930 pastāvīgo studentu skaitu. Līdz ar to ārvalstu studentu skaits RSU ir pieaudzis līdz 13 % no kopējā studentu skaita.

RSU piesaista studējošos gan no Eiropas valstīm, piemēram, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Spānijas, Portugāles, Itālijas, Grieķijas, Lielbritānijas un Īrijas, gan no valstīm ārpus Eiropas. 2012. gadā RSU pievienojās pirmais students no Brazīlijas. Viņu vidū ir arī studenti no ASV, Kanādas, Izraēlas, Šrilankas, Gruzijas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas un citām valstīm.

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis: „RSU ārvalstu studentu skaitu ir izdevies palielināt, sekmīgi turpinot realizēt universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģiju. RSU ārvalstu studentus piesaista jau 20 gadu, un šajā laikā RSU nepārtraukti ir gājusi vienā solī ar pasaules tendencēm studiju metodoloģiju attīstībā un mācību materiālu modernizācijā, tai pašā laikā saglabājot Eiropā jau reti sastopamo mācību bāzi – Anatomikumu, kas ļauj preparēt cilvēku dabiskos audus. RSU priekšrocība ir arī studentu salīdzinoši agrā apmācība klīnikās, nodrošinot teorētisko zināšanu praktisku nostiprināšanu tiešā saskarsmē ar pacientiem. Rezultātā ir izveidojusies laba starptautiskā reputācija, kas pēdējos gados ļāvusi RSU rīkot ārvalstu studentu atlases konkursu, piesaistot tikai centīgākos un motivētākos studētgribētājus.”

J. Gardovskis norāda arī uz ārvalstu studentu piesaistes tendencēm, sakot, ka „augstskolām un studentiem arvien vairāk jābūt starptautiski orientētiem, ko arvien vairāk veicina arī Eiropas Savienība, atbalstot studentu mobilitāti un starpvalstu augstskolu sadarbību. Turklāt, kā parāda nodarbinātības pētījumi, arī darba tirgū lielāka priekšroka tiek dota studentiem, kuri ir studējuši ārpus savas valsts. Rezultātā ir gaidāms ārvalstu studentu intereses pieaugums par Latviju un RSU, kā arī ir jārēķinās, ka Latvijas studenti izmantos iespējas studēt ārpus Latvijas.”

Ārvalstu studenti RSU apgūst studijas angļu valodā. Lielākā priekšroka studiju izvēlē no ārvalstu studentu puses tiek dota studiju programmām „Medicīna” un „Stomatoloģija”.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, vairāk nekā 930 pastāvīgi ārvalstu studenti.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: