Preses relīzes

No 6. līdz 9. augustam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tālākizglītības fakultātes realizētajā otrā līmeņa profesionālajā studiju programmā „Rezidentūra medicīnā” notiks pretendentu atlases konkurss. Šogad saņemti 295 pieteikumi no 158 pretendentiem. Kopumā RSU rezidentūrā pēdējo trīs gadu laikā studējošo skaits ik gadu palielinājies par 12%.

Studiju programma „Rezidentūra medicīnā” tiek realizēta 67 specialitātēs un apakšspecialitātēs. Šogad lielākais konkurss uz vienu budžeta vietu ir specialitātēs „ginekologs”, „internists” un „ģimenes ārsts”. Savukārt pērn populārākās specialitātes bijušas „pediatrs” un „anesteziologs”. Studiju ilgums atkarībā no izvēlētās specialitātes ir 1 līdz 6 gadi. Visilgāk – 6 gadi – rezidentūrā jāpavada topošajiem neiroķirurgiem. Pēc sekmīga rezidentūras valsts pārbaudījuma nokārtošanas tiek piešķirts grāds – speciālista kvalifikācija.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Andis Lācis,