RSU sniegs vērienīgu artavu IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresam
Kopīgi ar ārvalstu kolēģiem Pasaules latviešu zinātnieku kongresā idejas un jaunus risinājumus Latvijas attīstībai meklēs arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki, kas piedalīsies kā 18. jūnijā rīkotajā paneļdiskusijā Drošība un informatīvā telpa, tā 19. jūnijā paredzētajā sociālo zinātņu sekcijā, kur uzstāsies ar referātiem un piedalīsies paneļdiskusijās. Savukārt medicīnas un veselības zinātņu sekcijā augstskola pārstāvēta gan dalībnieku, gan vadības līmenī, kur kopīgi ar ārstu, Teksasas Universitātes profesoru Uģi Gruntmani, sekcijas satura izveide uzticēta RSU profesoram Aivaram Lejniekam. Kongresa noslēguma dienā, 20. jūnijā, forumā Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji par izglītības un tehnoloģiju sintēzi ziņos RSU rektors profesors Aigars Pētersons.
IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, kas norisināsies Rīgā no 18. līdz 20. jūnijam, tiek rīkots ar mērķi stiprināt Latvijas zinātnisko potenciālu, fokusā izvirzot valsts drošības un pārticības tēmu. Kongresu rīko Izglītības un zinātnes ministrija un tajā plāno piedalīties vairāk nekā 550 pētniekus un stratēģiskos partnerus ne vien no Latvijas, bet arī ASV, Austrālijas, Argentīnas, Kolumbijas, Lielbritānijas, Skandināvijas valstīm un Vācijas.
Tieši tīklošanās iespēju starp pētniekiem, dažādu industriju pārstāvjiem un uzņēmējiem kā būtisku uzsver Medicīnas un veselības zinātņu sekcijas vadītājs profesors A. Lejnieks. “Šīs trīs dienas kalpos kā platforma, kuras ietvaros dalībnieki varēs veidot un stiprināt attiecības kopīgu mērķu sasniegšanai un zinātnes projektu uzsākšanai. Kā kongresa ilgtermiņa efektu mēs varētu just pārrobežu sadarbības pieaugumu, kas izpaustos kopīgos pētījumos, projektos, promocijas darbos,” saka A. Lejnieks, uzsverot, ka cer sekcijai atvēlētajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē redzēt ne vien dažādu paaudžu pētniekus, bet arī studentus un saistīto industriju pārstāvjus, uzņēmējus, iestāžu vadītājus.
Kopumā medicīnas un veselības zinātņu sekcijā paredzēti 15 ziņojumi, un tos izvēloties ievērots paritātes princips starp Latvijā un ārvalstīs rezidējošiem pētniekiem. RSU šajā sekcijā pārstāvēs apbalvojuma Laiks Ziedonim šāgada laureāte, profesore Maija Dambrova, endokrinoloģe RSU asoc. prof. Ilze Konrāde, pediatre, Medicīnas fakultātes dekāne asoc. prof. Jana Pavāre, A. Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta direktore, profesore Modra Murovska, kā arī reanimatologs, RSU docents Reinis Balmaks.
Kongresa pirmajā dienā RSU pārstāvēs Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne, savukārt otrās dienas sociālo zinātņu sekcijā: profesors Sergejs Kruks, Eiropas studiju fakultātes dekāns profesors Andris Sprūds un maģistra studiju programmas Sociālā antropoloģija vadītājs Klāvs Sedlenieks.
Paralēli kongresam notiks arī virkne saistīto pasākumu, piemēram, ResearchSlam 19. jūnijā rīkotā tikšanās ar jaunajiem zinātniekiem (pēcdoktorantiem), kur vienkāršā, saprotamā un atraktīvā veidā tiktu vēstīts par aktualitātēm pētniecībā Latvijā. Norisināsies arī interaktīvas izstādes, atvērtās lekcijas, konkursi doktorantiem un pēcdoktorantiem, zinātnisko institūciju un augstskolu apmeklējumi. Detalizēta kongresa programma skatāma šeit.
Papildu informācijai