Preses relīzes

„Piektdien, 11. novembrī Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts (RSU SI) atvērs bērnu mutes, sejas un žokļu ambulatorās ķirurģijas un diagnostikas centru ar dienas stacionāru,” informē RSU SI valdes priekšsēdētāja un RSU profesore Ilga Urtāne.

RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis: „Līdzīgi pasaulē aprobētajai praksei, Rīgas Stradiņa universitātei ir svarīgi cieši integrēt klīnisko un teorētisko apmācību procesu. To veiksmīgi ļauj realizēt augstskolu sastāvā esošās klīnikas. RSU Stomatoloģijas institūts ir viena no spilgtākajām un modernākajām RSU klīnikām, kuras vārds ir plaši pazīstams Baltijā un citviet pasaulē. Tā aprīkojumā ir modernas mācību un prakses tehnoloģijas, kas akadēmiskajam personālam kopā ar studentiem, ļauj realizēt gan augstas kvalitātes ārstniecisko procesu, gan efektīvu ES līmeņa studiju darbu. Šobrīd, atverot jauno centru, galvenie ieguvēji, neapšaubāmi, būs mazie pacienti, kuriem, neskatoties uz iedzimtajām vai iegūtajām, tik emocionāli jūtīgajām sejas vai žokļa pataloģijām, būs iespēja saņemt daudz ērtāku un modernāku medicīnas servisu. Ērtais stacionārs un precīzās diagnostikas iekārtas samazinās ārstniecības laiku, kas bieži ir saistīts ar lielu emocionālo spriedzi. Mēs ceram, ka, pateicoties ieviestajam modernajam aprīkojumam, nākotnē šajā centrā ieradīsies ārstēties arī pacienti no citām ES valstīm.”

Kā norāda RSU SI valdes priekšsēdētāja I.Urtāne: „Jaunā centra izveide nodrošinās būtisku pacēlumu un darba optimizēšanu specializētās palīdzības sniegšanā bērniem un jauniem cilvēkiem ar iedzimtām un iegūtām mutes, sejas un žokļu deformācijām, kā arī kopumā visam SI ķirurģijas klīnikas pacientu kontingentam. Iedzimto sejas un žokļa patoloģiju speciālisti, balstoties uz teju 50 gadu pieredzi, jaunajās telpās saņems arī jaunas tehnoloģijas, piemēram, trīs dimensiju radioloģiskos izmeklējumus, sejas fotoskenēšanu, precīzus deguna elpošanas izmeklējumus, datorizētu operāciju plānošanu, datu uzkrāšanu un analīzi, kas ļaus uzlabot interdisciplinārās diagnostikas un ārstēšanas līmeni.”

„Jaunajā centrā ir paredzēts attīstīt mutes, sejas un žokļu ķirurģiskos pakalpojumus dienas stacionārā, kas ievērojami uzlabos pakalpojuma pieejamību ģimenēm, kurās ir bērni ar mutes, sejas un žokļu slimībām,” norāda profesore Ilga Urtāne, skaidrojot, ka jaunais centrs tiek atvērts ar Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) finanšu līdzekļu atbalstu.

Lai realizētu Stomatoloģijas institūta speciālistu izstrādāto un Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu „Bērnu mutes, sejas un žokļu ambulatorās ķirurģijas un diagnostikas centra ar dienas stacionāru izveide”, 2011. gada februārī RSU SI tika uzsākti rekonstrukcijas darbi, kuru realizēšanā piedalījās Eiropas reģionālās attīstības fonds, Rīgas Stradiņa universitāte un SIA „RSU Stomatoloģijas institūts”. Projekta ietvaros kopumā tika renovētas telpas aptuveni 800 m2 platībā, iegādātas stomatoloģiskās un medicīniskās iekārtas, instrumenti, mēbeles un cita veida aprīkojums. Kopumā jaunā centra ar dienas stacionāru izveidē ieguldīti LVL 653’827, no tiem ERAF līdzekļi ir LVL 128’726, bet RSU Stomatoloģijas institūta līdzekļi – LVL 525’101.

Jauno telpu atklāšana un apskate notiks piektdien, 11.novembrī, pulksten 17:00, RSU Stomatoloģijas institūta pasākumu zālē, Dzirciema ielā 20, Rīgā.

Par Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtu:

RSU Stomatoloģijas institūts ir vienīgā, lielākā ārstniecības iestāde Latvijā, kas veic ne tikai klīnisko darbu, bet attīsta arī akadēmisko un zinātnisko virzienu. Institūtā darbojas vislabākie klīniskie, pedagoģiskie un zinātniskie spēki Latvijā, kuri strādā ar pacientiem, apmāca topošos savas profesijas pārstāvjus un piedalās zinātnisko projektu izstrādē. Stomatoloģijas institūts ir aprīkots ar mūsdienīgāko aprīkojumu un darbā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas un tehnikas stomatoloģijā. Vairāk par RSU Stomatoloģijas institūtu var uzzināt tā mājas lapā internetā: http://st-inst.lv/

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā studē vairāk nekā 6100 studentu no visas pasaules. 2010./2011.studiju gadā RSU sasniedza rekordu ārvalstu studējošo skaita ziņā – jaunajā studiju gadā RSU tika uzņemti 104 ārvalstu studenti, līdz ar to RSU ārvalstu studiju programmās kopumā zināšanas un praksi pašreiz apgūst 302 jaunieši no 18 pasaules valstīm. Tas ir lielākais ārvalstu studentu skaits RSU pēdējo 20 gadu laikā. Papildu informācija ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: