Preses relīzes

Atmaskojot satraucošus faktus un noklusētu dezinformāciju par sabiedrībai un jauniešiem aktuālām tēmām, trešdien, 27. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes Hipokrāta auditorijā pulksten 11.00 notiks jauno žurnālistu pētnieciskā žurnāla "Inquisitio" otrā numura atvēršana. Žurnāla atklāšanā piedalīsies gan tā galvenā redaktore RSU asociētā profesore Anda Rožukalne, gan rakstu autori – RSU 3. kursa žurnālistikas studenti. Tāpat žurnāla atklāšanas laikā pieredzē par pētniecisko žurnālistiku dalīsies TV3 raidījuma "Nekā personīga" redaktore Arta Ģiga.

"Inquisitio" tulkojumā no latīņu valodas nozīmē – izmeklēšana. Žurnāls atklāj līdz šim Latvijā publiski noklusētas un maz aktualizētas tēmas, piemēram, kā "Hesburger" pievilina skolēnus, basketbolistu traumatisma slēptos iemeslus, kā lidostā apzog bagāžu, alkohola slēptās reklāmas televīzijā, bēgļu ziņu atspoguļojuma kļūdas, amatpersonu izvairīšanos no mediju intervijām, kā top noziedznieku psiholoģiskais portrets, kā latviešu valodā tiek tulkoti filmu nosaukumi no svešvalodām, ko slēpj interneta ārsti, kā notiek onkoloģijas slimnieku aprūpe Daugavpilī, kā sociālie mediji maina skolotāju un skolēnu attiecības un citas tēmas.

RSU Komunikācijas studiju katedras vadītāja, žurnāla galvenā redaktore asociētā profesore Anda Rožukalne skaidro, ka "katru gadu RSU žurnālistiku sāk studēt cilvēki, kas grib mainīt un uzlabot pasauli, izteikt sevi un izdarīt kaut ko svarīgu. Šī žurnāla autoru vidū ir tieši tādi cilvēki. Vēl ir tie, kas izmeklējot, meklējot, pētot uzzināja, ko grib, saprata, ka atklājums spārno. Vēl ir daži, kam tas bija tikai viens no studiju uzdevumiem, bet tas vienalga izdevās īpašs, jo bija jāpacenšas. Rakstu autori – topošie žurnālisti – ir pievērsušies gan jauniešiem, gan sabiedrības un mediju uzmanības lokā maz nonākušām tēmām ar mērķi gan veicināt diskusiju sabiedrībā, gan aicināt vadošos medijus turpināt tēmu analīzi, attīstot Latvijā arvien popularitāti iegūstošo pētniecisko žurnālistiku. Lai gan mediju īpašnieki nereti argumentē, ka pētnieciskā žurnālistika nenes peļņu, jo tās izmaksas ir augstas, jaunā studentu žurnāla iecere ir pierādīt pretējo – pētnieciskā žurnālistika var būt aizraujoša un nebūt neprasa grandiozas izmaksas."

Žurnāla izdevējs ir Rīgas Stradiņa universitāte, Komunikācijas fakultāte. Redaktore – Anda Rožukalne. Rakstu autori – Monta Abramova, Sabīne Bērziņa, Elīna Gaile, Ieva Gudramoviča, Marta Ķepīte, Helēna Koreņevska, Inese Liepiņa, Anastasija Lovke, Luīze Mīkstā, Anastasija Osipova, Klinta Ormane, Signe Prola, Vladislava Romanova, Simona Šjadīte, Agnese Štrausa, Guntars Veidemanis, Elīna Vasiļevska, Kristīne Vasiļevska, Ilze Vītola un Marija Ziediņa. Dizaina un maketa autors – Mikus Čavarts.

Žurnāla "Inquisitio" pirmais numurs iznāca 2015. gada pavasarī. Abi žurnāla numuri būs bez maksas elektroniski pieejami RSU studentu medija "Skaļāk!" mājaslapā, bet drukātā formātā – gan RSU Informācijas centrā, gan vairākās publiskās vietās Rīgā.

Papildu informācijai: