Preses relīzes

Piektdien, 18. septembrī, pulksten 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks Senāta svinīgā sēde par godu RSU 65 gadu jubilejai. Tās laikā iecerēts atskatīties uz RSU būtiskākajiem sasniegumiem, pateikties par ilggadēju sadarbību RSU darbiniekiem un mecenātiem, kā arī iezīmēt RSU attīstības perspektīvas.

Senāta sēdes laikā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies RSU koris Rīga un Elīna un Vestards Šimkus. Uz svinīgo sēdi aicināti RSU darbinieki, Goda doktori, absolventi, universitātes sadarbības partneri, mecenāti un valsts iestāžu pārstāvji. Līdzās Senāta svinīgajai sēdei plānoti vēl vairāki jubilejas pasākumi.

Dienu pirms Senāta svinīgās sēdes, ceturtdien, 17. septembrī, RSU Senāta zālē pulksten 15.00 notiks RSU Goda doktora Džordža Maikla Teibosa (George M. Taybos) inaugurācijas ceremonija, bet tās pašas dienas pulksten 17.00 RSU ēdnīcas svinību zālē tiks svinīgi atvērta grāmata par augstskolas ilggadējo rektoru Vladislavu Korzānu.

RSU Goda doktora nosaukumu kopš 1990. gada piešķir universitātes Senāts par izciliem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un RSU attīstībā. Jubilejas gadā Goda doktora nosaukumu piešķirs Misisipi universitātes profesoram Džordžam Teibosam par nozīmīgu un ilggadīgu ieguldījumu mutes medicīnas nozares attīstībā Latvijā un tās atpazīstamības veidošanu pasaulē, kā arī par zināšanu un pieredzes nodošanu RSU Zobārstniecības fakultātes studentiem un akadēmiskajam personālam.

Sadarbībā ar RSU Medicīnas vēstures institūtu, RSU bibliotēku un RSU Izdevniecības un poligrāfijas daļu sagatavotā un izdotā grāmata Profesors Vladislavs Korzāns. Cilvēks un rektors ir veltīta ilggadējā RMI rektora profesora Vladislava Korzāna piemiņai – 52 viņa mūža gadi saistīti ar institūtu, no tiem gandrīz 30 gadi rektora amatā. Institūta izaugsme un popularitāte lielā mērā bija tieši V. Korzāna darbības nopelns. Grāmatā publicēts bagātīgi dokumentēts un ilustrēts materiāls par profesora dzīvi un darbu, atspoguļojot viņa dzimtas vēsturi, skolas un studiju laiku, zinātnisko, mācību un administratīvo darbību.

Tieši šogad aprit 65 gadi, kopš dibināta RSU. Šo gadu laikā, izaugot no Rīgas Medicīnas institūta un Latvijas Medicīnas akadēmijas, RSU ir kļuvusi par TOP3 augstskolu, kas piedāvā vairāk nekā 60 dažāda līmeņa studiju programmas medicīnā, veselības aprūpē un sociālajās zinātnēs. Augstskolā, uzsākot darbu tālajā 1950. gadā, darbojās tikai trīs fakultātes – Ārstniecības, Farmācijas un Stomatoloģijas fakultāte, bet pašlaik RSU ir deviņas fakultātes. Audzis arī studentu skaits – 65 gadu laikā tas no 1200 sasniedzis vairāk nekā 7300, starp kuriem 1590 ir ārvalstu studenti. Jau 17 gadus RSU piedāvā arī sociālo zinātņu programmas. Universitāte ir aprēķinājusi, ka 65 gadu laikā to absolvējuši teju 43 000 studentu.

Papildu informācija: