RSU un Lietuvas Veselības zinātņu universitāte apspriež sadarbības iespējas militārās medicīnas jomā
Foto no RSU arhīva
Trešdien, 11. decembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā viesojās Lietuvas Veselības zinātņu universitātes delegācija, lai apspriestu iespējas veicināt sadarbību militārās medicīnas un katastrofu medicīnas jomā, kā arī sadarbības iespējas starptautisko projektu kontekstā.
Vizītes laikā tika apspriesti vairāki būtiski jautājumi, tostarp iepazīšanās ar Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, militārās medicīnas mācību zonu un diskusijas par iespējām attīstīt kopīgus projektus, kas vērsti uz medicīniskās palīdzības uzlabošanu militāro konfliktu un katastrofu situācijās.
Pasākumā piedalījās abu universitāšu pārstāvji: Starptautisko attiecību centra konsultants, bijušais ministrs, rektors un Eiropas Komisijas padomnieks ar plašu pieredzi Horizon projektu veicināšanā prof. Dainius Pavalkis, Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Katastrofu medicīnas katedras vadītājs, kuram ir pieredze pacientu loģistikā, novērošanā un evakuācijas procesos katastrofu zonās prof. Dinas Vaitkaitis, kā arī RSU zinātnes prorektore Agrita Kiopa, RSU Medicīnas izglītības centra direktore Ieva Šlēziņa, direktores vietniece Andreta Slavinska, RSU Medicīnas fakultātes Militārās medicīnas grupas vadītājs asoc. prof. Vladimirs Voicehovskis u. c.
Lietuvas Veselības zinātņu universitātes prof. Dinas Vaitkaitis:
"Šī vizīte iezīmē nozīmīgu soli sadarbības stiprināšanā starp mūsu universitātēm. Esam pārliecināti, ka kopīgie projekti sniegs būtisku ieguldījumu ne tikai militārās medicīnas attīstībā, bet arī plašākā sabiedrības drošības kontekstā."
Diskusijas laikā tika pārrunāta kopīgu projektu izstrāde un īstenošana militārās medicīnas un katastrofu medicīnas jomā. Tika uzsvērta nepieciešamība pēc modernām tehnoloģijām un uzlabotas sadarbības, lai efektīvi mazinātu militāro konfliktu izraisītās sekas.
RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktore Ieva Šlēziņa:
"Šādas vizītes ir lieliska platforma pieredzes un zināšanu apmaiņai, un tās palīdz stiprināt mūsu universitāšu starptautisko sadarbību. Kopīgi varam veidot koordinētus risinājumus civilām un militārām krīzēm Baltijas līmenī."
Vizītes laikā tika apspriesti arī turpmākie soļi zinātnes attīstībā, īpaši koncentrējoties uz kopīgu pētījumu veikšanu, inovāciju radīšanu un ieviešanu militārās un katastrofu medicīnas jomā. Plānots izveidot starptautiskas pētnieku grupas, kas strādās pie jaunu tehnoloģiju un metodoloģiju izstrādes, lai uzlabotu medicīniskās palīdzības efektivitāti krīzes situācijās.
RSU Militārās medicīnas docētāju grupas vadītājs prof. Vladimirs Voicehovskis: "Militārās medicīnas attīstība ir būtiska ne tikai militārajā, bet arī civilajā sektorā. Sadarbība ar LVZU ļaus mums kopīgi izstrādāt inovatīvas pieejas un risinājumus, kas uzlabos medicīniskās palīdzības sniegšanu ārkārtas situācijās."
Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība pēc regulārām konferencēm un semināriem, lai dalītos ar jaunākajiem pētījumu rezultātiem un veicinātu zinātnisko dialogu starp Baltijas valstu un Polijas mērogā.