Preses relīzes

Studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) šogad pieteikušies 4904 studētgribētāji, informē Uzņemšanas komisijas vadītāja Indra Treija. Lielākais konkurss bijis pamatstudiju programmās „Uzturs” (deviņi cilvēki uz budžeta vietu), „Fizioterapija” (astoņi cilvēki uz budžeta vietu) un „Audiologopēdija” (seši cilvēki uz budžeta vietu). Tāpat liela interese ir bijusi par maksas programmām „Žurnālistika” (seši cilvēki uz vietu) un „Multimediju komunikācija” (pieci cilvēki uz vietu). Neskatoties uz studētgribētāju kopskaita samazinājumu, visas budžeta vietas RSU ir aizņemtas.

I. Treija norāda, ka pamatstudijām RSU pieteikušies 4243 studenti, maģistrantūras studijām – 375, studijām rezidentūrā – 251 un doktorantūrā – 35.

„Katru gadu demogrāfiskās situācijas dēļ kopējais reflektantu skaits samazinās par 10-15%, un konkurence par potenciālo studentu kļūst arvien sīvāka. Reaģējot uz šo izaicinājumu, mēs Rīgas Stradiņa universitātē aktīvi strādājam pie studiju programmu satura pilnveidošanas, lai piedāvātu studētgribētājiem apgūt tirgū pieprasītas specialitātes, kas ļauj pilnā mērā izmantot studenta potenciālu karjeras veidošanā. Tas, ka visas 660 budžeta vietas RSU bija aizpildītas jau jūlija vidū, kad noslēdzās konkurss uz budžeta vietām, liecina par lielisku rezultātu mūsu kopīgam darbam,” saka Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Jānis Gardovskis.

Šogad RSU piedāvāja studētgribētājiem 58 studiju programmas trīs studiju līmeņos, tostarp divas jaunas maģistrantūras programmas veselības jomā – „Veselības vadība” un „Veselības psiholoģija”.

Papildu informācijai: