Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Piedaloties vairāk nekā 320 dalībniekiem no 27 valstīm, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 13. un 14. oktobrī norisināsies dinamisks daudznozaru pasākums Precīzijas medicīnas tīklošanas forums (Precision Medicine Networking Forum), kura uzmanības centrā – jaunas iespējas onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā kā bērniem, tā pieaugušajiem. 

Pasākums norisināsies angliski un hibrīdformā – gan RSU aulā, gan tiešsaistē. Forumu atklās RSU rektors profesors Aigars Pētersons, uzņēmuma Mikrotīkls līdzīpašnieks Džons Martins Tallijs (John Martin Tully), veselības ministrs Daniels Pavļuts, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš un Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāta Digitālās veselības nodaļas vadītāja Fulvija Rafaelli (Fulvia Raffaelli). Foruma dalībnieki pārstāv plašu valstu skaitu, sākot no ES dalībvalstīm, Lielbritānijas, Norvēģijas, Ukrainas un Šveices, līdz tālākiem galamērķiem, tostarp, ASV, Čīles, Taivānas, Ķīnas, Vjetnamas.  

Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids. Eiropas Personalizētās medicīnas alianses izpilddirektors, šā foruma dalībnieks profesors Deniss Horgans (Denis Horgan) ir pārliecināts, ka “genomika virza personalizēto medicīnu, bet tā savukārt – milzīgas izmaiņas slimību diagnostikā un ārstēšanā”. Tomēr Latvija pacientu atbalstīšanā ievērojami atpaliek no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, lai arī patlaban tiek īstenotas vairākas nozīmīgas iniciatīvas. Tāpēc, lai nodrošinātu arvien efektīvākas un zinātniski pamatotas ārstniecības metodes un ļautu pieņemt datos balstītus lēmumus, ir nepieciešama ārstu, zinātnieku, slimnīcu administrācijas un valsts pārvaldes darbinieku sadarbība.

Forumā tiks aptvertas tādas tēmas kā molekulārās diagnostikas attīstības virzieni bērnu un pieaugušo onkoloģijā, diagnostika, pētniecība un citas jaunas iespējas pacientiem ar neskaidrām un retām onkoloģiskām saslimšanām, multidisciplināras sadarbības nozīme, molekulāro ģenētiķu, bioinformātikas un patoloģijas vieta ārstniecības komandā, starptautiskā sadarbība pētniecībā un jaunāko ārstniecības metožu ieviešanā. Foruma laikā noritēs arī padziļinātas diskusijas par biomedicīnas ekosistēmas ieviešanu. Pasākuma saturs būs saistošs plašai auditorijai, īpaši onkologiem, ģenētiķiem, molekulārajiem biologiem, bioinformātiķiem, ģimenes ārstiem, veselības aprūpes atbalsta un administratīvajiem darbiniekiem, datu zinātniekiem, rezidentiem, studentiem, kā arī pacientu organizāciju pārstāvjiem.

Dalība – bezmaksas. Plašāk lasāms foruma mājaslapā www.pmnet-forum.com.
 
Papildu informācijai