Preses relīzes

Pateicoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvaldes iniciatīvai, šā gada 15. un 16. februārī RSU notiks PASCL (Peer Assessment of Student Centered Learning) ekspertu vizīte. RSU studentcentrētas pieejas vērtējuma apmeklējumam pieteikta brīvprātīgi. RSU ir viena no retajām Eiropas augstākās izglītības iestādēm, kura izvēlēta ekspertu vizītei.

Vizītes laikā trīs ekspertu komanda (Centrāleiropas universitātes pārstāvis (Ungārija) un divas studentes (Dānija un Maķedonija)) tiksies ar dažādu akadēmisko un administratīvo struktūrvienību pārstāvjiem, lai noskaidrotu, cik studentcentrēta savā ikdienas darbā ir RSU jeb cik aktīvi RSU izzina studentu vēlmes un viedokļus, lai iesaistītu studentus studiju procesa pilnveidē. Atbilstoši Studējošo pašpārvaldes vēlmēm, kā arī ņemot vērā ierobežoto vizītes laiku, pastiprināta uzmanība tikšanās laikos būs Medicīnas fakultātei un Komunikācijas fakultātei.

Vizītes rezultātā tiks saņemts ekspertu ziņojums par RSU praksi, īstenojot studentcentrēto pieeju, kā arī tiks iegūti ieteikumi šīs pieejas pilnveidei. PASCL organizatori iecerējuši arī pēcvizītes atsauksmju semināru, kurā piedalīsies abu pušu pārstāvji. Semināra laikā plānots pārrunāt PASCL vizītes norisi, kā arī saņemtā ziņojuma izmatošanas iespējas RSU studnetcentrētās pieejas sekmēšanai.

Papildu informācijai: