Preses relīzes

Piektdien, 22. oktobrī, no plkst. 14.00 tiešsaistē noritēs 11. Latvijas Reto slimību konference, kur ārsti un pētnieki no Latvijas un Lietuvas desmit referātos aptvers aktualitātes reto slimību diagnostikā un ārstēšanas iespējās. Konference būs saistoša ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem, medicīnas un veselības aprūpes jomas studentiem, kā arī pacientu biedrību un ārstniecības iestāžu pārstāvjiem.

Latvijā patlaban ir aptuveni 130 tūkstoši reto slimību pacientu, no kuriem reģistrēti ir vien aptuveni 10%, un, kā atzīst speciālisti, pacientu identificēšana un reģistrēšana joprojām ir aktuālas tēmas šai jomā. Kā uzsver viens no konferences rīkotājiem kardiologs, RSU asociētais profesors un Saeimas deputāts Andris Skride (Attīstībai/Par), kopš Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) rīko retajām slimībām veltīto konferenci, ievērojami pieaugušas mediķu zināšanas par reto saslimšanu atpazīstamību, novēršanu, diagnostiku un ārstēšanu.

“Eiropas līmenī retajām slimībām pastiprināta uzmanība tiek pievērsta jau vairāk nekā 10 gadus. Latvijā šai virzienā esam sākuši strādāt pēdējo piecu gadu laikā, un gadu no gada izdodas panākt arvien lielāku līdzekļu piesaisti šo slimību diagnostikai, ārstēšanai, pētniecībai. Patlaban iezīmētais valsts piešķirtais finansējums retajām slimībām nākamā gada budžetā ir jau 10,3 miljoni eiro, kas ir par četriem miljoniem vairāk nekā šogad,” saka docents Skride.

Šoreiz konferences dienaskārtībā ir tādas saslimšanas kā hemofīlija, sistēmiskā skleroze un iekaisuma plaušu slimības, hiperholesterinēmija, Gijēna-Barē sindroms, lizosomu uzkrāšanās slimības, bet īpašs fokuss likts uz reto slimību diagnostiku jaundzimušajiem. “Arī šajā jomā aizvadīto gadu laikā redzami uzlabojumi – ja pirms diviem gadiem Latvijā jaundzimušo skrīningā tika pārbaudītas divas retās slimības, tad patlaban ar vienu asins pilienu tiek testētas jau sešas,” norāda docents Skride.

Detalizēta pasākuma programma skatāma RSU mājaslapā:
www.rsu.lv/notikumi/11-latvijas-reto-slimibu-konference-tie….

Reģistrēšanās norit portālā evisit.eu. Interesentiem, kuri vēl nav lietojuši portālu evisit.eu, pirms pieteikšanās konferencei ir jāreģistrējas portālā. Par dalību konferencē iegūstami 3,3 tālākizglītības punkti un reģistrētie apmeklētāji varēs iegūt dalību apliecinošus sertifikātus. Dalība konferencē – bezmaksas.

Papildu informācijai