Infrastruktūra
AAI unikālā infrastruktūra ietver speciālu ļoti cietu audu griešanas ierīci Exact Grunding, virtuālo sekcijas galdu Anatomage, Gintera fon Hāgensa preparātus, mikroskopijas klases ar demonstrāciju sistēmām, daudzgalvu mikroskopus, specializētus pētniecības mikroskopus, divus JEOL firmas elektronmikroskopus (JEM-1011, JSM-6490LV).
AAI ir pieejami unikāli mācību uzskates līdzekļi, kuros iekļautais saturs būtiski nodrošina un papildina medicīnas studiju kursu apguvi, kā arī atbilst jaunākajām nozares tehnoloģijām un tajās izmantotajiem materiāliem:
Virtuālais desekcijas galds Anatomage Table ir virtuālās desekcijas galds ar pārvietošanās iespēju uz riteņiem, vizuālizāciju ar pamatā divdaļīgu pilnkrāsu skārienjutīgu ekrānu. Tas nodrošina pilna tilpuma/mēroga cilvēka ķermeņa attēlošanu 1:1 ar 0,2 mm fragmentu izšķirtspēju, skeleta, muskuļaudu, kardiovaskulārās, limfātiskās sistēmas, nervu, gremošanas, endokrīnās, dzimumsistēmas, urīnizvadsistēmas, maņu orgānu struktūru attēlošanu ar Latīniskiem nosaukumiem, nodrošina iespēju aplūkot ķermeņa daļas un orgānu sistēmas atsevišķi, daļēji un kopā, palielinājumā un samazinājumā. Galda iespējas attēlo reāla laika procesu demonstrāciju, ķermeņa un tā sistēmu attīstību, vismaz trīs gadījumus vienlaicīgi, nodrošina veikt manipulāciju treniņus, ļauj pievienot esošām pacientu bildēm citas orgānu sistēmas un virtuālos manipulācijas rīkus. Galds satur iekšējo bibliotēku pacientiem ar 100 speciāliem patoloģiskiem gadījumiem.
Trīs Gintera fon Hāgensa preparāti (sagitāls galvas griezums ar kakla daļu, preparētu ārējo miega artēriju un tās zariem, kā arī augšējās un apakšējās ekstremitātes muskuļu preparāti ar preparētiem virspusējiem muskuļiem, artērijām un nerviem), kas sagatavoti ar speciālu balzamēšanas un konservācijas metodi jeb plastināciju (ūdens un tauku aizvietošana ar polimēriem), ļauj izpētīt cilvēka ķermeni un tā daļu, struktūru uzbūvi dabiskā veidā un kalpo kā izcili līdzekļi anatomijas apgūšanai augstākā līmenī. Dotajiem preparātiem var pieskarties, tiem nav smaržas, sabrukšanas, un tajos tiek saglabātas sākotnējā parauga īpašības. Preparāti ir īpaši unikāli arī tādēļ, ka iegādāti no pirmā anatomijas plastinatora jeb plastinācijas metodes atklājēja G. fon Hāgensa laboratorijas Vācijā.
Anatomijas institūtā ir ap 180 studentu mikroskopiem, lielākoties Leica, Nikon un Optika ražojumi. Institūts arī ir aprīkots ar diviem Leica daudzgalvu mikroskopiem, lai pasniedzējs studentiem spētu novadīt ieplānotos kolokvijus.
Ja students vai potenciālais doktorants ir atklājis savu potenciālu un talantus pētniecības nozarē, tad viņam ir iespēja pētīt un uzņemt attēlus vienā no četriem Leica pētniecības mikroskopiem, izmantojot vertikālo gaismas vai fluorescences, stereo vai inverto gaismas mikroskopijas metodi (Leica DM6000 B vai Leica LEITZ DM RB, Leica MZ16A, Leica DMI 4000B).
Institūtā 12 telpas ir aprīkotas ar EPSON interaktīviem projektoriem un jaudīgiem DELL datoriem, lai veiktu prezentāciju un mikroskopisko preparātu demonstrāciju. Daļā auditoriju ir uzstādītas Sennheiser bezvadu rācijas, kas nodrošina skaļu un skaidru dzirdamību, kā arī skārienjūtīgi demonstrācijas paneļi, kas nodrošina vienkāršu darbošanos ar aparatūru, un anotatori, lai studentiem varētu uzskaitīt svarīgākās preparāta detaļas.
Exact Grunding sistēma, kas iegādāta no Heidelbergas (Vācija), ir paredzēta ļoti cietu audu preparātu pagatavošanai, tos speciāli slīpējot. Tādējādi tiek nodrošināta kvalitatīva – piemēram, biomateriāla un audu robežzonas – izpēte, ļaujot AAI piedalīties dažādu valstij aktuālu biomateriālu projektu izstrādē.
Abi japāņu firmas Joel elektronmikroskopi – gan caurejošais elektronmikroskops, gan skenējošais – atrodas starpkatedru elektronmikroskopijas laboratorijā un vienmēr izraisa papildu interesi gan studentiem, gan plašākam interesentu lokam AAI publisko pasākumu laikā.