Pārlekt uz galveno saturu

Korporatīvās reputācijas vadība un sociālā atbildība

Studiju kursa apraksts

Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:2.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:02.02.2024 12:25:41
Par studiju kursu
Kursa kods:KF_042LKI līmenis:7. līmenis
Kredītpunkti:2.00ECTS:3.00
Zinātnes nozare:Ekonomika; TirgzinībaMērķauditorija:Komunikācijas zinātne; Tirgzinības un reklāma
Studiju kursa vadītājs
Kursa vadītājs:Renāte Cāne
Studiju kursa īstenotājs
Struktūrvienība:Sociālo zinātņu fakultāte
Struktūrvienības vadītājs:
Kontaktinformācija:Dzirciema iela 16, Rīga, szfatrsu[pnkts]lv
Studiju kursa plānojums
Pilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)6Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā lekciju kontaktstundas12
Nodarbības (skaits)4Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)2Kopā nodarbību kontaktstundas8
Kopā kontaktstundas20
Studiju kursa apraksts
Priekšzināšanas:
Korporatīvās komunikācijas pamati, sabiedrisko attiecību teorija un prakse, organizāciju vadība.
Mērķis:
Veidot izpratni par reputāciju kā būtisku organizācijas nemateriālo aktīvu, tās nozīmi un iespējām organizācijas attīstībā, sniegt zināšanas par reputācijas veidošanas un vadības stratēģijām un korporatīvo sociālo atbildību kā vienu no tām, kā arī veidot profesionālās kompetences reputācijas un sociālās atbildības komunikācijā organizācijās.
Tēmu saraksts (pilna laika studijas)
Nr.TēmaĪstenošanas formaSkaitsNorises vieta
1Reputācijas jēdziens, definīcijas. Reputācijas augošā nozīme mūsdienās. Reputācija kā nemateriāls aktīvs organizācijā. Reputācijas saistība ar uzņēmuma finansiālajiem rādītājiem biznesa vidē. Reputācijas veidošana kā stratēģija organizācijā.Lekcijas2.00auditorija
2Reputācijas vadība organizācijā: reputācijas veidošanas, vadīšanas, aizsardzības un novērtēšanas tehnikas. Komunikācijas nozīme un iespējas reputācijas vadībā. Reputācijas vadības komunikācijas kanāli un instrumenti.Lekcijas2.00auditorija
Nodarbības2.00auditorija
3Sociālā atbildība kā korporatīvās atbildības kategorija līdztekus ekonomiskajai, likumiskajai un vides atbildībai organizācijā. Sociālās atbildības virzieni un taktikas. Sabiedrisko attiecību lietojums organizācijas sociālās atbildības komunikācijā sabiedrībai un sadarbības partneriem.Lekcijas2.00auditorija
Nodarbības2.00auditorija
Vērtēšana
Patstāvīgais darbs:
Lai apgūtu studiju kursa saturu, studējošajiem saskaņā ar docētāja norādēm: • jāizstudē docētāja sagatavotās prezentācijas, e-studijās ievietotie materiāli un obligātā literatūra; • jāsagatavo divi esejas tipa rakstu darbi par studiju kursa 2. un 3. tēmu, papildinot tos ar korporatīvās reputācijas vadības un sociālās atbildības gadījumu analīzi.
Vērtēšanas kritēriji:
• iesniegti un sekmīgi nokārtoti abi studiju kursa patstāvīgie rakstu darbi – esejas (40% no kopvērtējuma); • sekmīgi nokārtots rakstveida eksāmens par studiju kursa tēmām (60% no kopvērtējuma).
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas):Eksāmens (Rakstisks)
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas):
Studiju rezultāti
Zināšanas:Studiju kursa apguves rezultātā studējošie iegūst zināšanas par: • reputāciju kā būtisku faktoru mūsdienu sabiedrībā un tās ietekmi uz organizācijas ilgtspēju un saimniecisko darbību; • galvenajām reputācijas vadības stratēģijām un to izvēles pamatprincipiem; • reputācijas vadības komunikācijas kanāliem un instrumentiem; • korporatīvo sociālo atbildību kā vienu no galvenajiem reputācijas vadības virzieniem organizācijā.
Prasmes:Studiju kursa apguves rezultātā studējošie pratīs: • atpazīt, analizēt un arī izmantot korporatīvās reputācijas vadības stratēģijas un taktikas; • veidot reputācijas vadības un sociālās atbildības komunikāciju, atbilstoši izvēlētajām stratēģijām un taktikām.
Kompetences:Pēc studiju kursa apguves studējošie patstāvīgi spēs orientēties: • korporatīvās reputācijas un sociālās atbildības kritērijos un pamatprincipos, to dažādajās izpausmēs sociālajos, politiskajos un uzņēmējdarbības procesos; • korporatīvās reputācijas un sociālās atbildības vadības un komunikācijas jautājumos.
Bibliogrāfija
Nr.Atsauce
Obligātā literatūra
1Langham, T. (2018). Reputation Management: The Future of Corporate Communications and Public Relations. Emerald Publishing Limited, PRCA Practice Guides, 312 p.
2Doorley, J., Garcia, H.F. (2020). Reputation management: the key to successful public relations and corporate communication. New York; London: Rutledge, 432 p.
3The Oxford handbook of corporate reputation. Edited by Barnett, M. L. & Pollock, T. G. (2012).
4Weber, J., Wasieleski, D. M. (2018). Corporate Social Responsibility. Emerald Publishing, 343 p.
5Kapferer, J.-N. (2008). The New strategic brand management: creating and sustaining brand equity long term. London; Philadelphia: Kogan Page, 560 p.
6Wang, Q., Dou, J., Jia, Sh. (2016). A Meta-Analytic Review of Corporate Social Responsibility and Corporate Financial Performance: The Moderating Effect of Contextual Factors. Business & society, 2016-11, Vol.55 (8), pp.1083-1121.
Papildu literatūra
1Grifins, E. (2008). Reputācijas vadības stratēģijas: situāciju, krīžu un korporatīvās sociālās atbildības vadīšana. Rīga: Lietišķās informācijas dienests, 220 lpp.
2Haywood, R. (2005). Corporate reputation, the brand and the bottom line: powerful proven communication strategies for maximizing value. London and Sterling: Kogan Page, 320 p.
3Fombrun, Ch. J. (2012). The Building Blocks of Corporate Reputation: Definitions, Antecedents, Consequences. The Oxford Handbook of Corporate Reputation. Oxford University Press.
4Ball Dwayne, C., Machas, A. (2004). The Role of Communication and Trust in Explaining Customer Loyalty: An Extension to the ECSI Model. Eurpean Journal of Marketing, Vol. 38, Nos. 9/10, pp. 1272-1293.
5Alsop, R. (2013). The 18 immutable laws of corporate reputation: creating, protecting, and repairing your most valuable asset. New York: Free Press, 320 p.
6Baudot, L., Johnson, J. A., Roberts, A., Roberts, R. W. (2019). Is Corporate Tax Aggressiveness a Reputation Threat? Corporate Accountability, Corporate Social Responsibility, and Corporate Tax Behavior. Journal of business ethics, 2019-06-08, Vol.163 (2), pp.197-215.
Citi informācijas avoti
1Ētikas kodekss Latvijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem (2018).
2AS “Latvijas Balzams” ētiskas mārketinga komunikācijas kodekss (2013).
3Jones, D., Willness, Ch. (2013). 3 Reasons Job Seekers Prefer Sustainable Companies.